Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2013, 17:26

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Moira, Night Rider Turbo, Icycle i Lost Outpost)

W najnowszym przeglądzie Darmówek omawiamy m.in. niezwykle oryginalną przygodówkę FPP, strzelankę wzorowaną na serii Alien Breed oraz grę o nagim rowerzyście przemierzającym mroźne poziomy pełne śmiercionośnych pułapek.

Witajcie w trzydziestym dziewiątym odcinku naszego cyklu omawiającego najciekawsze darmowe gry pecetowe. Ponownie proponujemy zestaw kilku świeżych produkcji oraz jednego klasyka. Tekstowi tradycyjnie towarzyszy materiał video przygotowany przez Heda.

Gry w pełni darmowe

Moirai

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Moira, Night Rider Turbo, Icycle i Lost Outpost) - ilustracja #2

Przegląd zaczynamy od Moirai. To pierwszoosobowa przygodówka, której akcja toczy się w małej sennej wiosce. Lubiana przez wszystkich lokalnych mieszkańców kobieta imieniem Julia zaginęła bez śladu i to na nasze barki spada obowiązek jej odnalezienia. Produkcja jest mocno eksperymentalna i posiada jeden wyjątkowo oryginalny pomysł. Nie zdradzimy go jednak, bo to zepsułoby Wam zabawę. Wypróbujcie ten projekt. Jego przejście zajmuje maksymalnie kilkanaście minut, a finał jest niezwykle zaskakujący.

 1. Moirai – pobierz grę

Night Rider Turbo

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Moira, Night Rider Turbo, Icycle i Lost Outpost) - ilustracja #3

Night Rider Turbo to zwariowana gra wyścigowa, w której zasiadamy za kierownicą samochodu podczas nocnej przejażdżki zatłoczoną autostradą. Cała zabawa polega na tym, że autem kierujemy za pomocą wirtualnej ręki sterowanej myszką. Metoda ta kompletnie nie nadaje się do sprawnego kontrolowania jazdy, więc unikanie kraks jest prawie niemożliwe. W połączeniu z całkiem realistycznym silnikiem fizycznym, retro stylistyką i kokpitem tak delikatnym, że łatwo urwać kierownicę, daje to sumie grę, w której największą frajdę zapewniają własne porażki.

 1. Night Rider Turbo - zagraj

Lost Outpost

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Moira, Night Rider Turbo, Icycle i Lost Outpost) - ilustracja #4

Z kolei Lost Outpost to wyśmienita strzelanka, w której akcję obserwujemy z kamery umieszczonej wysoko nad głową bohatera. Całość jest mocno inspirowana kultową serią Alien Breed i pozwala na wcielenie się w samotnego żołnierza przemierzającego korytarze bazy kosmicznej opanowanej przed hordy krwiożerczych kosmitów. Gra została bardzo dobrze wykonana i zapewnia kilka godzin zabawy na najwyższym poziomie. Warto dodać, że jest to pseudo kontynuacja wcześniejszego Outpost:Haven. Na początku tamtego tytułu dwóch żołnierzy rozdzielało się, aby szybciej przeszukać bazę i Lost Outpost opowiada losy drugiego z nich. Część druga oferuje liczne ulepszenia graficzne, a system walki został bardziej dopracowany, ale obie gry są warte uwagi.

 1. Lost Outpost - zagraj

Turbo Cristo

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Moira, Night Rider Turbo, Icycle i Lost Outpost) - ilustracja #5

Natomiast Turbo Cristo to pierwszoosobowa zręcznościówka, w której pędzimy nocą przez las. Naszym zadaniem jest unikanie kolizji z licznymi przeszkodami i zbieranie kul energetycznych pozwalających na kontynuowanie biegu. Rozgrywka prędzej czy później zawsze kończy się porażką i cała zabawa polega na pokonaniu jak najdalszego dystansu. Prosty i niezbyt oryginalny pomysł, ale został on bardzo dobrze wykonany, a całość po prostu wciąga.

 1. Turbo Cristo - zagraj

Darmowy klasyk: Icycle

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Moira, Night Rider Turbo, Icycle i Lost Outpost) - ilustracja #6

Wydana niedawno na iOS gra Icycle: On Thin Ice zbiera obecnie wyśmienite recenzje na wszystkich serwisach poświęconych produkcjom mobilnym. Tytuł jest w rzeczywistości kontynuacją wcześniejszego przeglądarkowego przeboju, więc uznaliśmy, że warto przypomnieć pierwowzór. W Icycle kierujemy nagim mężczyzną przemierzającym mroźną krainę na mało stabilnym rowerze. Mapy pełne są przepaści, ostrych krawędzi i innych obiektów, z którymi starcie kończy życie bohatera i wymusza rozpoczęcie poziomu od początku. Wszystkim tym rządzi realistyczny silnik fizyczny sprawiający, że pokonanie nawet najprostszej przeszkody stanowi niemałe wyzwanie. Grze atrakcyjności dodaje także piękna dwuwymiarowa oprawa graficzna.

 1. Icycle - zagraj

Free-2-Play

Hero of the Obelisk

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Moira, Night Rider Turbo, Icycle i Lost Outpost) - ilustracja #7

Wystartowała otwarta beta Hero of the Obelisk, czyli gry MMORPG typu dungeon crawler. Zabawa polega na eksplorowaniu lochów i walce z hordami potworów za pomocą mocno zręcznościowego systemu walki. Produkcja imponuje rozmiarami i już teraz oferuje setki podziemi do zwiedzenia. System potyczek przypomina standardowe hack-n-slashe i bardzo dobrze sprawdza się w akcji, a dodatkową zaletą jest ciekawy tryb PvP. Wszystko to ukazano w lekko humorystycznej stylistyce wzorowanej na japońskich kreskówkach.

 1. Hero of the Obelisk – strona oficjalna gry

Pięć poprzednich odsłon cyklu:

 1. 28 listopada 2013 (zwycięzca ankiety: Kingdom Rush: Frontiers)
 2. 20 listopada 2013 (zwycięzca ankiety: The Very Organized Thief)
 3. 15 listopada 2013 (zwycięzca ankiety: The Path of Shadows)
 4. 7 listopada 2013 (zwycięzca ankiety: Blackthorne)
 5. 30 października 2013 (zwycięzca ankiety: Path of Exile)
TWOIM ZDANIEM

Która darmówka z 4 grudnia jest najlepsza?

Night Rider Turbo
50,9%
Moirai
17%
Hero of the Obelisk
13,2%
Lost Outpost
11,3%
Icycle
5,7%
Turbo Cristo
1,9%
Zobacz inne ankiety