Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 listopada 2011, 12:28

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki XVIII - 6 listopada 2011 roku

Przed wami piętnasty przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet na najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje tydzień od 31 października do 6 listopada 2011 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Jest to cykl, w którym raz w tygodniu prezentuje wam najciekawsze tytuły freeware (także te przeglądarkowe) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

.

HOPS

Platformówka, którą kontrolujemy tylko jednym przyciskiem. Wbrew pozorom całość jest bardzo trudna i wymaga sporej zręczności. Co ciekawe, decydujemy nie tylko o momencie skoku postaci, ale również o długości lotu. Wymaga to szybkiego planowania i daje sporo satysfakcji.

.

ROADEO

Świetna i bardzo oryginalna gra wyścigowa na dwóch graczy. Jeden z nich kieruje samochodem, a drugi buduje przed nim trasę. Pierwszy z nich musi utrzymać auto na drodze, drugi tak poprowadzić asfalt, aby omijał drzewa i budynki. Co ciekawe, obaj ze sobą rywalizują i mają dostęp do wielu przedmiotów specjalnych utrudniających życie przeciwnikowi.
.

STEALTH BASTARD

Doskonała platformówka skradankowa, która przypomina zwariowane połączenie Metal Gear Solid i Super Meat Boy. Całość utrzymana jest w futurystycznych klimatach z retro grafiką i oferuje bardzo dopracowane mechanizmy rozgrywki. Zabawa polega na chowaniu się w cieniach, hackowaniu systemów i omijaniu strażników. Całość wyprodukował znany z komercyjnego Explodemon! zespół Curve Studios.

.

PRISON BREAK

Prison Break to sympatyczny przedstawiciel odrobinę zapomnianego już dzisiaj gatunku celowniczków. Wcielamy się w rolę strażnika więziennego, który musi powstrzymać skazanych przed ucieczką. Całość zapewnia sporo dobrej brutalnej zabawy.

.

GYOSSAIT

Klimatyczna platformówka stworzona na tegoroczne Halloween. Gra wizualnie utrzymana jest w konwencji retro, a ekranu wręcz wycieka niepokojąca atmosfera. Jeśli lubicie mroczne produkcje, to warto dać Gyossait szansę.

.

ICARUS

Ciekawa przygodówka inspirowana mitem o Ikarze. Akcja toczy się w czasach współczesnych. Wcielamy się w leniwego młodzieńca, którego ojcem jest genialny wynalazca. Mając dosyć tego, że wszyscy traktują nas jak jedno wielkie chodzące rozczarowanie postanawiamy pokazać im na coś nas stać i rozpoczynamy budowę plecaka odrzutowego. Intrygująca fabuła w połączeniu z doskonałym wykonaniem tworzą intrygującą mieszankę.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej