Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 października 2011, 19:37

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki XIV - 9 października 2011 roku

Przed wami czternasty przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet na najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje tydzień od 2 do 9 października września 2011 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Jest to cykl, w którym raz w tygodniu prezentuje wam najciekawsze tytuły freeware (także te przeglądarkowe) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

 

PROTOTHUNDER ALPHA

Świetna dwuwymiarowa strzelanka w starym dobrym automatowym stylu. Lecimy małym stateczkiem w prawą stronę ekranu i rozwalamy chmary wrogów. Oryginalności za grosz, za to miodności pod dostatkiem. Dodatkowym atutem jest urocza oprawa graficzna inspirowana 8 bitowymi produkcjami tego typu.

.

A CLOSED WORLD

Tu mamy coś znacznie bardziej oryginalnego i kontrowersyjnego. A Closed World to gra, która używa mechaniki japońskich RPG-ów do poruszenia tematu tolerancji dla homoseksualizmu. Oryginalny pomysł, ciekawie poprowadzona fabuła i świetne wykonanie dają w sumie pozycję prawdziwie nietuzinkową.

 .

 REBUILD 2

Doskonała gra strategiczna rozgrywana w systemie turowym. Akcja toczy się w niedalekiej przyszłości, po wybuchu epidemii zombie, która prawie że zmiotła naszą rasę z powierzchni Ziemi. Wszystko toczy się w małej skali. Dowodzimy niewielką grupą ocalonych próbujących urządzić sobie na nowo życie w zrujnowanym mieście. Konieczne będzie wznoszenie budowli ochronnych, dbanie o racje żywnościowe i środki medyczne, czyszczenie budynków z zombie oraz radzenie sobie z bandytami i dzikimi zwierzętami. Gra niesamowicie wciąga. Powtarzamy sobie, że „jeszcze tylko jedna tura i skończę”, a w rzeczywistości godziny mijają w oka mgnieniu.

.

NOUS

Artystyczna zręcznościówka, w której musimy zmierzyć się z psychopatyczną sztuczną inteligencją. Starcie to ma postać sesji psychoterapeutycznej, gdzie my jesteśmy pacjentem a SI lekarzem. Wszystko to ukazane jest w formie abstrakcyjnej przypominającej strzelanki z automatów. Pomysł jest dziwaczny, ale w samej grze sprawdza się doskonale, dając w rezultacie innowacyjną i bardzo miodną produkcję.

.

LEGEND OF KONG

Rozbudowana nieliniowa platformówka, w której eksplorujemy miasto szukając sposobu na pokrzyżowanie planów niebezpiecznego złoczyńcy. Świat gry jest w dużej mierze otwarty, a zabawę uatrakcyjniają mocne elementy RPG w postaci systemu ekwipunku i rozwoju postaci.

.

CACTUS MCCOY 2

Dzisiejszy przegląd gier darmowych zakończymy kolejną platformówką. Tym razem utrzymaną w klimatach westernu. Autorzy duży nacisk położyli na walkę i zadbali i bardzo wysoką jakość wykonania. 

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej