Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 października 2011, 09:46

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki XIII - 2 października 2011 roku

Przed wami siódmy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet na najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje tydzień od 19 do 25 września 2011 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Jest to cykl, w którym raz w tygodniu prezentuje wam najciekawsze tytuły freeware (także te przeglądarkowe) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

.

BLACK LODGE

Intrygująca gra eksploracyjna inspirowana kultowym serialem Twin Peaks. Na uwagę zasługuje zwłaszcza ciekawy styl graficzny emulujący produkcje ze starej konsoli Atari 2600.


TEAM FORTRESS ARCADE

Doskonały demake pokazujący jak wyglądałoby Team Fortress 2 gdyby powstało w złotych czasach platformówek. Autor świetnie poradził sobie z odtworzeniem klimatu gry Valve w 2D, możemy nawet wybierać spośród wszystkich dziewięciu klas. Na razie dostępny jest tryb kooperacyjny dla czterech graczy, ale w przyszłości zostaną też dodane tryby rywalizacji. Wspaniała jakość wykonania i niesamowite pokłady miodu powodują, że jest to pozycja obowiązkowa dla każdego szanującego się gracza.


SKETCH QUEST

Intrygująca platformówka, w której przeszkody pokonujemy rysując na ekranie obiekty, które następnie urzeczywistniają się w świecie gry.


SUPER CULT TYCOON 2

Tutaj mamy coś zwariowanego w postaci gry ekonomiczno-strategicznej, w której zarządzamy własnym kultem. Wcielamy się w charyzmatycznego guru i naszym zadaniem jest pozyskiwanie nowych wyznawców, pranie ich mózgów i ostatecznie zmuszenie ich do oddania nam całego swojego majątku. Jednocześnie musimy dbać o to, aby naszych planów nie pokrzyżowało FBI. Całość może się pochwalić nie tylko świetnym pomysłem, ale również olbrzymią grywalnością.  Obecnie dostępna jest wersja alpha i w przyszłości możemy spodziewać się dalszego rozwoju gry, ale już teraz dostarcza ona wielu godzin doskonałej zabawy.


SLAYIN

Przeglądarkowa zręcznościówka, w której jako dzielny rycerz musimy zmierzyć się z hordami wrogów Za zabijanie nagradzani jesteśmy złotem, za które następnie kupujemy lepsze uzbrojenie. Rozgrywkę uatrakcyjniają spotkania z bossami. Slayin nie może pochwalić się zbytnią oryginalnością pomysłów, ale nie przeszkadza mu to w dostarczeniu dużej ilości dobrej zabawy.


RUNNING MEN

Ciekawa mieszanka zręcznościówki i gry logicznej. Naszym zadaniem jest bezpieczne przeprowadzenie postaci z jednego końca pomieszczenia na drugie. Szkopuł tkwi w tym, że nie sterujemy jej ruchami. Zamiast tego kontrolujemy obecne w każdym pomieszczeniu maszyny, więc odpowiednie ich ustawienie wymaga często sporego wysiłku umysłowego. Warto dodać, że całość zaprojektował twórca komercyjnej przygodówki Hamlet, co zaowocowało wysoką jakością wykonania.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.