Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 sierpnia 2011, 16:30

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki VI - 14 sierpnia 2011

Przed wami szósty przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie to darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet na najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje tydzień od 8 do 14 sierpnia 2011 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Jest to cykl, w którym raz w tygodniu prezentuje wam najciekawsze tytuły freeware (także te przeglądarkowe) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

HIDE

Prawdziwa perełka. Hide to trójwymiarowy horror rozgrywany z perspektywy pierwszej osoby. Grafika jest minimalistyczna i utrzymana w mocnej konwencji retro. Nie przeszkadza to jednak tej grze w byciu autentycznie straszną. Naszym zadaniem jest odnalezienie pięciu porozrzucanych po lesie plakietek zanim dorwie podążający naszym tropem potwór. Całość jest doskonałym przykładem na to jak budować prawdziwy horror. Tutaj liczy się atmosfera i strach przed nieznanym, a nie podskakiwanie w krześle po tym jak na ekran wyskoczy nam jakieś monstrum.


 

LITTLE FINS

Przeglądarkowa zręcznościówka, w której kierujemy małą morską rybką. Naszym zadaniem jest zbieranie puszek zanieczyszczających okoliczne wody i zjadanie mniejszych rybek. Musimy też unikać drapieżników takich jak na przykład rekiny. Bardzo prosta gra, ale świetnie wykonana i dająca masę zabawy.


THE END

The End to przepiękna platformówka o mocnym przesłaniu filozoficznym, której zadaniem jest nauczenie (w sposób oderwany od religii) młodych ludzi znaczenia śmierci. Gra zintegrowana jest z facebookiem. Niesamowita atmosfera, ciekawe przesłanie, świetnie zaprojektowane poziomy i śliczna grafika.  Zabawę uatrakcyjniają dodatkowo pojawiające sie od czasu do czasu sekcje strategiczne mające postać turówki rozgrywanej na heksagonalnej mapie.


EXTERMINATION

Wciągająca jak diabli platformówka typu survival horror, w której walczymy z hordami zombie. Nie znajdziemy tu za wiele oryginalności, ale nie przeszkadza to w doskonałej zabawie. Dodatkowym atutem jest atrakcyjnie rozpikselowana grafika i dobrze przemyślane sterowanie oparte na celowaniu myszką.


IMMORTAL SOULS: DARK CRUSADE

Immortal Souls: Dark Crusade to rozbudowane RPG rozgrywane z poziomu przeglądarki. Akcja toczy się w czasach współczesnych, a fabuła obraca się wokół wojny między Niebem a Piekłem. W konflikt wplątana zostaje para wampirów i to właśnie w tych krwiopijców wcielają się gracze. Gra oferuje świetna komiksową grafikę, długą kampanię i miodny turowy system walki pozwalający na łącznie ataków w efektowne kombosy. Od dawna nie było tak sympatycznego darmowego RPG.


TANOOKY TRACKS

Przepiękna gra logiczna, w której musimy odnajdować ukrywające się skrzaty. Zabawę uatrakcyjniają co pewien czas ciekawe zagadki logiczne. Najmocniejszą stroną tego tytułu jest zdecydowanie spektakularna oprawa audiowizualna, ale sama rozgrywka również sprawia masę frajdy. Pozycja obowiązkowa dla miłośników łamigłówek.

d

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej