Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2022, 09:40

autor: Wiktor Szczęsny

Darmowe gry w Epic Games Store potwierdzone; wiemy, kiedy ruszy świąteczna akcja

Otrzymaliśmy potwierdzenie tego, że Epic Games planuje uruchomić swoją słynną świąteczną akcję rozdawnictwa darmowych gier. Szykuje się również powrót pożądanych kuponów.

Źródło fot. Epic Games Store
i

Rozdawanie gier w bożonarodzeniowym okresie to dla Epic Games Store swoista „nowa świecka tradycja”. Wielu graczy przebiera nogami w oczekiwaniu na ogłoszenie tej wyjątkowej akcji. Kilka dni temu informowaliśmy o pierwszych przeciekach w tej sprawie. Wygląda na to, że zostały one potwierdzone przez portal gg.deals, który w serwisie dla deweloperów na EGS natrafił na informacje dotyczące świątecznej wyprzedaży. Wytyczne zostały co prawda dosyć szybko usunięte przez Epic Games, ale w Internecie nic nie ginie, dzięki czemu jesteśmy już niemal pewni, że gracze mają na co czekać.

Czas trwania akcji

W opublikowanym komunikacie można było przeczytać, że akcja rozpocznie się 15 grudnia i potrwa do 5 stycznia. Rozdawnictwem ma zostać objętych 15 tytułów. Pierwsza darmowa gra będzie dostępna do pobrania od 15 do 16 grudnia, następny tytuł od 16 do 17 dnia miesiąca i tak dalej. Na pobranie ostatniej gry (lub paczki gier, kto wie) będziemy mieć czas od 29 grudnia do 5 stycznia. Dodatkowo gracze mogą również liczyć na darmowe przedmioty kosmetyczne do użycia w grach free-to-play.

Listy tytułów brak

Niestety nie wiadomo jeszcze nic w kwestii wyboru produkcji do udostępnienia. Na ten moment możemy sobie jedynie przypomnieć, jakie gry Epic Games Store rozdawał w 2021 roku. Były to na przykład Dead by Daylight, Loop Hero, Vampyr, Shenmue III, Prison Architect czy trylogia Tomb Raidera.

Powrót kuponu Epic

W świątecznym czasie możemy się także spodziewać powrotu (po 6 miesiącach) Kuponu Epic Games Store, który zawsze cieszył się sporym zainteresowaniem graczy. Prawdopodobnie pozwoli on na realizację zniżki w wysokości 25% (i obejmie najpewniej gry kosztujące 59,99 zł i więcej – podobnie jak było to w maju).

Jeszcze jedna promocja

Zanim jednak rozpocznie się świąteczne rozdawnictwo, Epic Games od 8 do 10 grudnia powinno zorganizować promocję powiązaną z galą The Game Awards. W minionych latach obniżki z tej okazji sięgały 70%.

Wszystko w swoim czasie

Prawdopodobnie w nieodległej przyszłości pojawią się bardziej szczegółowe i już oficjalne informacje dotyczące tegorocznej, świątecznej akcji Epic Games Store. Już teraz jednak można śmiało powiedzieć, że gracze najpewniej po raz kolejny otrzymają wyjątkową okazje, by zdobyć bezpłatnie kilkanaście ciekawych produkcji, które umilą im grudniowe wieczory.

  1. Epic Games – oficjalna strona

Wiktor Szczęsny

Wiktor Szczęsny

Jego pierwsze teksty pojawiały się na własnym fanpage'u na Facebooku tuż przed maturą. Po nabraniu większego doświadczenia i obronie pracy licencjackiej na dziennikarskim kierunku studiów dołączył do zespołu Gry-Online. Jeden z autorów wpisów na serwisie Cooldown.pl. W wolnych chwilach chętnie ogrywa gry wyścigowe i bijatyki. Bardzo często zagląda też do platformówek, zwłaszcza, nieco masochistycznie, do Sonica. Miłośnik starych konsol, wśród których najbardziej ceni sobie Sege Mega Drive, przy której spędza wiele czasu. Nie jest mu obcy polski YouTube czy Twitch. Prócz gamingu chętnie majsterkuje przy starych sprzętach audio Unitry. Interesuje się również francuską i japońską motoryzacją.

więcej