Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2016, 14:02

autor: Adam "AM" Mirkowski

Dark Souls III - nowy gameplay ujawnia wpływy Bloodborne

Premiera Dark Souls III zbliża się wielkimi krokami, więc w sieci pojawia się coraz więcej materiałów na temat gry. Tym razem na krótkim gameplayu mamy okazję podziwiać walkę szybkiego i zwinnego złodzieja posługującego się bronią krótką i łukiem. Film ukazuje parę nowych elementów walki i zdradza silne wpływy Bloodborne.

W serwisie YouTube pojawił się nowy gameplay z gry Dark Souls III. Jest to fragment streamu zespołu From Software, nagrany przez użytkownika Gilmore Mizzi. Film trwa prawie siedem minut i zawiera komentarz dewelopera - niestety w języku japońskim.

Film prezentuje nieco walki w wykonaniu szybkiej i zwinnej postaci złodzieja. Wykorzystuje on zarówno broń krótką, którą można posługiwać się wraz z pomocą niewielkiej tarczy lub oburącz, jak i łuk wyglądający na niezwykle skuteczną broń w tej części serii (postać przedstawiona w filmiku strzela z niego z prędkością niemal karabinu maszynowego). Możemy zauważyć nowy dla serii Dark Souls unik polegający na uskoku w bok, który oprócz staminy zużywa również manę (prawdopodobnie jest on częścią nowego systemu stylów walki, czyli tzw. weapon arts). Prowadzący stream do pokonania przeciwników używa często niezwykle efektywnych ciosów w plecy, które są jedną z typowych mechanik serii Souls. Tym razem jednak rozgrywka wydaje się odrobinę szybsza i jeszcze brutalniejsza wzorem Bloodborne.

testtestesttest - ilustracja #1

To zresztą nie jedyna rzecz w nagraniu przypominająca o ostatniej grze studia. Wygląda na to, że trzecia cześć słynnej trylogii From Software będzie obficie czerpać z nawiązującej do serii produkcji z konsoli Sony. Chociaż Bloodborne oficjalnie nie należy do cyklu Souls, charakteryzuje się podobnym typem rozgrywki i charakterystycznym dla serii poziomem trudności. Na filmie oprócz podobnej animacji ciosów w plecy doświadczymy również podobnego ofensywnego charakteru potyczek czy znajomej atmosfery i tonacji kolorów.

Cała akcja rozgrywa się w typowej dla cyklu mrocznej scenerii - bohater biega po ponurym lesie pełnym nagrobków i ruin. Pod koniec filmu można zobaczyć imponującą górską panoramę, chociaż nawet wtedy gra nie porzuca szaroburej palety barw.

Dark Souls III jest produkcją japońskiego studia From Software, która stanowi część cyklu wymagających gier action RPG. W pracach nad tytułem uczestniczy Hidetaka Miyazaki, który jest odpowiedzialny za stworzenie unikalnej formuły serii - był on głównym twórcą zarówno pierwszego Dark Souls, jak i jego pierwowzoru w postaci Demon’s Souls. Brał również udział w produkcji ostatniej gry From Software, czyli Bloodborne. Dark Souls III, podobnie jak poprzednie gry, będzie cechować się niezwykle wymagającym poziomem trudności, rozbudowanym systemem walki i szczątkową fabułą opowiadaną poprzez elementy otoczenia. Największą nowością w trzeciej części trylogii ma być system stylów walki (weapon arts) umożliwiający wykorzystanie alternatywnych ataków broni, pozycja ready stance dająca nowe możliwości walki długim mieczem oraz lepsza oprawa graficzna stworzona z myślą o konsolach nowej generacji oraz pecetach.

Dark Souls III ma pojawić się 12 kwietnia tego roku na PC, PlayStation4 i Xbox One. Polska premiera odbędzie się trzy dni później.