Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 22 marca 2016, 12:02

Daisy Ridley przymierzana do roli Lary Croft w trzecim filmowym Tomb Raiderze

Daisy Ridley, aktorka znana z siódmej części Gwiezdnych wojen, potwierdziła, że rozmawiała z producentami trzeciego filmu na podstawie serii Tomb Raider. Brytyjka ma szansę na zagranie Lary Croft.

Trzeci film na podstawie zręcznościowej serii Tomb Raider jest w planach już od co najmniej trzech lat, niedawno poznaliśmy nazwiska reżysera oraz scenarzysty, nadal jednak nie wiemy, kto wcieli się w postać Lary Croft. Od pewnego czasu spekulowano, że rola głównej bohaterki zostanie powierzona Daisy Ridley – a teraz aktorka sama podsyciła te pogłoski.

Brytyjka dała sobie radę z najpopularniejszą sagą science-fiction wszech czasów. Przy Tomb Raider presja byłaby zdecydowanie mniejsza. - Daisy Ridley przymierzana do roli Lary Croft w trzecim filmowym Tomb Raiderze - wiadomość - 2016-03-22
Brytyjka dała sobie radę z najpopularniejszą sagą science-fiction wszech czasów. Przy Tomb Raider presja byłaby zdecydowanie mniejsza.

Ridley, która za sprawą świetnego występu w siódmym epizodzie Gwiezdnych wojen praktycznie z dnia na dzień stała się gwiazdą największego kalibru, przyznała, że rozmawiała z producentami trzeciego filmowego Tomb Raidera. Sama aktorka najwyraźniej chętnie zagrałaby słynną panią archeolog, nawet pomimo tego, że obecnie pracuje nad ósmą częścią kosmicznej sagi. „Czekam, aż ktoś w końcu powie: chcemy ciebie, zróbmy to” - stwierdziła podczas rozdania nagród Empire Awards. Ridley w roli Lary Croft widzi także jej kolega z planu Gwiezdnych wojen, John Boyega: „Grałem ostatnio w Tomb Raider, w nową odsłonę, na której według mnie powinien być oparty film” - powiedział w rozmowie z The Hollywood Reporter. „Napisałem do Daisy, że mogłaby być Larą Croft. Powinna nią być”. Na razie jednak trzeci Tomb Raider nie posiada nawet scenariusza, trudno więc mówić o ostatecznym kształcie obsady.

Do trzech razy sztuka? Poprzednie odsłony filmowych przygód Lary Croft chyba lepiej zapomnieć... - Daisy Ridley przymierzana do roli Lary Croft w trzecim filmowym Tomb Raiderze - wiadomość - 2016-03-22
Do trzech razy sztuka? Poprzednie odsłony filmowych przygód Lary Croft chyba lepiej zapomnieć...

Daisy Ridley jest więc jak na razie najmocniejszą kandydatką do wcielenia się w brytyjską panią archeolog. W dwóch poprzednich filmach zagrała ją Angelina Jolie, jednak jako że oba obrazy zebrały fatalne oceny, zaś ona sama otrzymała za swoje występy dwie nominacje do Złotej Maliny – nagród „wyróżniających” najgorsze produkcje, aktorki oraz aktorów – raczej nie będzie chciała powtórzyć tej roli.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Tomb Raider
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.