Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2007, 07:55

Czy Silent Hill Origins trafi na PlayStation 2?

Na stronie internetowej producenta Silent Hill Origins ukazała się notka informująca o trwających obecnie pracach nad niezatytułowaną jeszcze grą dla koncernu Konami – wydawcy wszystkich poprzednich części Silent Hill. Jej premiera została ogłoszona na marzec 2008 roku.

Podczas gdy posiadacze konsol obecnej generacji z niecierpliwością wypatrują wszelkich informacji dotyczących piątej odsłony cyklu Silent Hill, właściciele PSP od jakiegoś czasu mogą zwiedzać Ciche Wzgórze w produkcji studia Climax, Silent Hill Origins. Gra wydana została w Europie pod koniec października i przedstawia wydarzenia dziejące się jeszcze przed pierwszą częścią serii, której premiera na konsolę PlayStation miała miejsce w 1999 roku.

W dobie konwersji i tytułów multiplatformowych przestaje zatem dziwić możliwość ukazania się rzeczonej pozycji również na inną konsolę. Otóż, na stronie internetowej producenta ukazała się notka informująca o trwających obecnie pracach nad niezatytułowaną jeszcze grą dla koncernu Konami – wydawcy wszystkich poprzednich części Silent Hill. Jej premiera została ogłoszona na marzec 2008 roku.

Pierwszy wniosek jaki się nasuwa, to pytanie: czyżby zatem Origins miało trafić na konsolę PlayStation 2? Internet aż huczy od plotek, a my oczekujemy zajęcia stosownego stanowiska w tej sprawie przez Konami.

Chętnych do zapoznania się z fabułą gry zapraszam do naszej Encyklopedii.