Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2007, 20:29

autor: Jiker

Czy Call of Duty 5 zaserwuje nam historię opartą o wydarzenia z II wojny światowej?

Call of Duty 5 powrotem do realiów II wojny światowej? Zachodnie media wyciągają na światło dzienne ofertę pracy wewnętrznego studia Treyarch, która mogłaby to sugerować.

Call of Duty 5 powrotem do realiów II wojny światowej? Zachodnie media wyciągają na światło dzienne ofertę pracy wewnętrznego studia Treyarch, która mogłaby to sugerować.

Ogłoszenie dotyczy pracy w roli projektanta poziomów, który miałby dołączyć do zespołu mającego w swym dorobku produkcję Call of Duty 3, Call of Duty 2: Big Red One oraz Call of Duty: United Offensive. Interesujący nas fragment oferty został umieszczony w dziale kwalifikacji. To właśnie wśród wymagań zawarto informację o doświadczeniu w pracy z komputerowymi lub konsolowymi grami FPS/TPS, przy czym niewątpliwym atutem byłaby ponadprzeciętna znajomość strzelanin osadzonych w realiach II wojny światowej.

W tym momencie chcielibyśmy zauważyć, że opisana wyżej oferta pracy była nam znana już od dawna. To właśnie ona naprowadziła nas w kwietniu bieżącego roku na trop sugerujący fakt rozpoczęcia prac nad piątą odsłoną CoD. Wówczas jednak nie była tak kompletna, jak dzisiaj.

Powrót do tematu zmagań wojskowych toczonych w ramach II wojny światowej byłby dosyć niezrozumiały, szczególnie w świetle wielkiego sukcesu czwartej odsłony cyklu, której twórcy, firma Infinity Ward, zaserwowali nam konflikt zbrojny z przełomu XX i XXI wieku. Liczymy na to, że powyższe informacje zostaną już niebawem odpowiednio skomentowane i zweryfikowane.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.