Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2013, 11:56

autor: Góral

Czarny Piątek w USA należał do Xboksa One

Dzięki firmie analitycznej InfoScout dowiedzieliśmy się, że konsola Xbox One pokonała PlayStation 4 podczas zakupowego szaleństwa w Stanach Zjednoczonych w ramach Czarnego Piątku. Sytuacja mogłaby jednak wyglądać zupełnie inaczej, gdyby nie brak next-gena firmy Sony w sklepach.

Firma analityczna InfoScout, prowadząca stosowne badania dla amerykańskich sieci sklepów, opublikowała wyniki sprzedaży konsol i gier w czasie Czarnego Piątku. Okazało się, że Amerykanie oszaleli na punkcie urządzeń marki Xbox.

Czarny Piątek w USA należał do Xboksa One - ilustracja #1

Xbox One cieszył się wielką popularnością w sklepach sieci Walmart i Target, uzyskując wynik na poziomie 31%. Tylko nieco gorzej poradził sobie Xbox 360, który przyciągnął klientów bardzo niską ceną (99 dolarów w Walmartcie). W przypadku PlayStation 3 i PlayStation 4 udział w sprzedaży stał na poziomie 15%. Jednak, jak podkreślają analitycy firmy InfoScout, na słaby wynik japońskiego next-gena wpłynął po prostu brak towaru w sklepach. Producent sprzętu nie sprostał zapotrzebowaniu, co zapewne miało związek z europejską premierą konsoli, która odbyła się 29 listopada.

O sytuacji firmy Nintendo nie ma się co rozpisywać. Wii odchodzi powoli do lamusa, a Wii U nie cieszy się zbyt wielką popularnością, o czym zresztą pisaliśmy pod koniec października.

Czarny Piątek w USA należał do Xboksa One - ilustracja #2

Wśród gier zarządziła najnowsza odsłona serii Call of Duty - Ghosts. Świetnie poradziły sobie także produkcje dla najmłodszych, w których do zabawy wykorzystuje się prawdziwe figurki - Disney Infinity i Skylanders Swap Force. Obu tytułom udało się pokonać nawet Grand Theft Auto V.

Oczywiście należy pamiętać, że dane pozyskane przez firmę InfoScout nie są miarodajne, ponieważ pochodzą tylko z dwóch sieci.