Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2021, 20:10

autor: Karol Laska

Cyberpunk 2077 - odtwórca roli Jackiego Wellesa sugeruje powrót postaci w DLC

Wielu ludzi życzyłoby sobie jeszcze więcej Jackiego Wellesa w Cyberpunku 2077 - nawet sam aktor odpowiedzialny za jego rolę w angielskiej wersji językowej. Wspomniał nawet w jednym z wywiadów o możliwości zawarcia postaci w którymś dodatku do gry.

SPOILERY

Poniżej znajdziecie spoilery z I aktu gry Cyberpunk 2077.

W SKRÓCIE:
  1. odtwórca roli Jackiego Wellesa w angielskiej wersji Cyberpunka 2077, Jason Hightower, sugeruje, że całkiem możliwe, iż stworzone zostanie DLC z większym udziałem tejże postaci;
  2. warunkiem jego powstania ma być oczywiście chęć fanów.

Tydzień temu CD Projekt RED podzielił się planami rozwoju Cyberpunka 2077 na najbliższy rok. Priorytetem są oczywiście aktualizacje naprawcze, ale wiemy, że tuż po nich przyjdzie czas na next-genowe wersje gry oraz darmowe dodatki. Co prawda nie znamy żadnych szczegółów na temat potencjalnej treści wspomnianych rozszerzeń, ale ciekawą propozycję podsunął Jason Hightower, aktor głosowy, który wcielił się w Jackiego Wellesa (najbliższego przyjaciela V) w angielskiej wersji językowej gry.

Wiemy, że jego postać zginęła pod koniec pierwszego aktu, co z pewnością poruszyło niejedno z Was. Był to uzasadniony ruch ze strony scenarzystów, ale trudno zignorować fakt, iż Jackie był jednym z najciekawszych i najbardziej sympatycznych bohaterów, z którym aż chciało się wspólnie spędzać czas.

Hightower zasugerował na łamach serwisu Game Informer możliwość stworzenia DLC z nieco większym udziałem Jackiego. Mówimy tu zapewne o przedstawieniu wydarzeń sprzed jego śmierci (bo pamiętacie tę dynamiczną sekcję montażową z udziałem V i Wellesa, która pominęła dużą część fabuły), ale niewykluczone jest też napisanie alternatywnej historii, w której Jackie przeżyłby kradzież Relica. Aktor powiedział:

Słuchajcie, naprawdę nie chciałbym być tym, który to mówi, ale moglibyśmy dodać więcej Jackiego w ramach DLC, jeżeli istnieje zapotrzebowanie. Wiadomo, że nie wszyscy tego pragną, ale z chęcią zrobilibyśmy to dla ludzi chcących posłuchać Jackiego w trakcie wykonywania misji.

Oczywiście słowo aktora głosowego wcale nie musi mieć wpływu na decyzje i pomysły CDPR, ale swoboda, z jaką wypowiada się Hightower, sugeruje, że już teraz może być coś na rzeczy, a on właśnie podzielił się dość poufną informacją. A nawet jeśli jest to zwykła fikcja, i tak gorąco zachęcamy „Redów” do stworzenia DLC z Jackiem. Pozytywna reakcja odbiorców gwarantowana.