Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2020, 18:38

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Cyberpunk 2077 - gangi Night City

W ramach dzisiejszego Night City Wire na kilkuminutowym materiale zaprezentowano gangi, które obecne będą w grze Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077 - gangi Night City - ilustracja #1
Poznaliśmy gangi obecne w Cyberpunku 2077.

W ramach dzisiejszego wydarzenia Night City Wire poświęconego grze Cyberpunk 2077 zaprezentowano gangi, które spotkamy podczas przemierzania zakamarków cyberpunkowego miasta i jego okolic. Łącznie będzie ich dziewięć, a każdy charakteryzować się ma odmiennym stylem (wyglądu czy też walki). Powiązane z nimi będą rozbudowane zadania ukazujące szerzej losy oraz historie ich członków. Wspomnianą prezentację gangów w grze Cyberpunk 2077 możecie obejrzeć poniżej.

O gangach działających w Night City informowano już wcześniej, ale dzisiejsza prezentacja odsłoniła nieco więcej szczegółów na ich temat. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że ze względu na specyfikację głównego bohatera, który jest swego rodzaju najemnikiem, i przez to, czym się zajmuje, nie będziemy mogli tak po prostu dołączyć do wybranych szajek. Nie przeszkodzi to jednak oczywiście m.in. w wykonywaniu dla nich określonych zleceń czy też zdobywaniu tematycznych ubrań i broni. Poniżej natomiast prezentujemy Wam krótkie opisy każdego z dziewięciu gangów.

Maelstrom

Członkowie gangu Maelstrom charakteryzują się fascynacją rozmaitymi cyberwszczepami i ulepszeniami, które sprawiają, że większość z nich coraz mniej przypomina człowieka. Są agresywni i przy tym często brutalni, a jednocześnie nieprzewidywalni. W jednym momencie mogą się z Tobą witać jak z przyjacielem, aby chwilę później stać się Twoim wrogiem. Przeciwników eliminują w iście wybuchowy i specyficzny dla siebie sposób.

Cyberpunk 2077 - gangi Night City - ilustracja #2
Członkowie gangu Maelstrom.

Valentinos

Latynoski gang Valentinos (chociaż takowe pochodzenie nie jest wymagane, aby wstąpić w jego szeregi) ma jasno określony cel - uwieść jak najwięcej najładniejszych kobiet w Night City. Jego członkowie z reguły nie są aż tak agresywni i cenią sobie przede wszystkim honor i sprawiedliwość, ale biada tym, którzy akurat stoją na ich drodze (czyli głównie partnerom wybranych kobiet). Gdy zachodzi taka potrzeba, wiedzą, jak użyć przemocy, a ich liczebność sprawia, że z gangiem muszą liczyć się inne organizacje.

Cyberpunk 2077 - gangi Night City - ilustracja #3
Członkowie gangu Valentinos.

6th Street

6th Street to bardzo charakterystyczny gang, który głównie reprezentują byli amerykańscy członkowie policji oraz weterani wojenni. Za główny cel obrali sobie przywrócenie porządku i sprawiedliwości na ulicach Night City (oczywiście na własnych zasadach). Aby tego dokonać, nie boją się stosować ostatecznych środków w postaci przemocy. Ich powiązanie z policją sprawia, że sporo występków po prostu uchodzi im na sucho.

Animals

Animalsów wyróżnia przede wszystkim tężyzna i siła fizyczna. Stosują wszelkie dostępne środki, które sprawiają, że rosną więksi oraz uderzają znacznie mocniej. Każde z nich dąży do uzyskania idealnej (według ich wzorców) sylwetki, a gdyby tylko mogli, walczyliby wyłącznie za pomocą gołych pięści. Często można ich spotkać pracujących jako ochroniarze czy bramkarze w klubach, ale ponoć potajemnie gang ten współpracuje z grupą antyprzestępczą NetWatch.

Cyberpunk 2077 - gangi Night City - ilustracja #4
Członkowie gangu Animals.

Voodoo Boys

Voodoo Boys starają się odkryć sekrety Starej Sieci (z ang. Old Net) oraz tego, co znajduje się za tzw. Blackwallem. Są specami od cyberprzestrzeni oraz hakerstwa, dzięki czemu potrafią się włamać niemal wszędzie, a także szybko mogą wyśledzić, kogo zechcą. Nie stronią od narkotyków i niecodziennych rytuałów. Większość członków gangu ma silne powiązanie z haitańską społecznością, a dzielnicę, w której stacjonują, traktują jak drugi dom. Teraz jednak muszą walczyć o swoje terytorium z innym gangiem – Animalsami.

Tyger Claws

Japoński gang Tyger Claws kontroluje obszar Japantown i jest jednym z największych w całym Night City. Jego głównym celem jest utrzymanie własnego terytorium, więc często działa w obronie, aczkolwiek nie boi się wykorzystać swojej siły w ewentualnym przejęciu biznesu konkurencyjnej szajki. Członkowie Tyger Claws są niezwykle charakterystyczni – chętnie korzystają z katan oraz motocykli, a ich ciała zdobią azjatyckie tatuaże. Kiedyś w starciach mocno polegali na sztukach walki, ale teraz nie powstrzymują się od korzystania z cyberwszczepów.

Cyberpunk 2077 - gangi Night City - ilustracja #5
Członkowie gangu Tyger Claws.

The Mox

The Mox to jeden z najmłodszych i zarazem najmniejszy gang w Night City, który powstał jako odpowiedź na śmierć Lizzie Borden (właścielki klubu ze striptizem). Specjalizuje się w ochronie m.in. prostytutek, alfonsów czy też mniejszości seksualnych i po prostu dba o to, aby żadnemu z jego członków nie stała się krzywda.

Scavengers

Scavengers to grupa osób zajmujących się porywaniem ludzi z cyberwszczepami, które następnie wyciągają, aby móc je sprzedać na czarnym rynku. Członków gangu można znaleźć rozsianych po całym Night City, bowiem ci raczej nie formują się w większe grupy. Budzą jednak strach w mieszkańcach, bowiem są bezwzględni i posuną się do wszystkiego, aby tylko zarobić na zdobytych wszczepach.

Wraiths

Wraiths to największy gang ulokowany na obrzeżach Night City. Jego członkowie należą do Nomadów, czyli grupy wyrzutków zamieszkujących Badlands. Podróżują głównie nocą i wtedy też rabują niczego niespodziewające się ofiary, aby zdobyte łupy móc następnie sprzedać i dzięki zarobionym pieniądzom nadal żyć na odludziu.

Cyberpunk 2077 - gangi Night City - ilustracja #6
Członkowie gangu Wraiths.

Na sam koniec przypomnijmy, że Cyberpunk 2077 zadebiutuje 19 listopada tego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Dzisiaj również poznaliśmy wymagania gry na pecetach.