Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2018, 18:05

autor: Serek

Cross-play w Fortnite na PlayStation 4? Sony nadal mówi NIE

To, że Sony nie pała entuzjazmem do rozgrywki międzyplatformowej, nie jest żadną nowością. Kolejnym tego dowodem są słowa Kenichiro Yoshidy, prezesa Sony, dotyczące cross-playu w grze Fortnite.

Użytkownicy PlayStation 4 nie pograją wspólnie z posiadaczami Xboksa czy Switcha. Taka jest cena za użytkowanie „najlepszej” konsoli. - Cross-play w Fortnite na PlayStation 4? Sony nadal mówi NIE - wiadomość - 2018-09-03
Użytkownicy PlayStation 4 nie pograją wspólnie z posiadaczami Xboksa czy Switcha. Taka jest cena za użytkowanie „najlepszej” konsoli.

Zła wiadomość dla wszystkich posiadaczy konsol PlayStation 4, którzy liczyli na możliwość rozgrywki cross-platformowej w grę Fortnite. Firma nadal nie ma zamiaru wspierać tego rozwiązania, co potwierdziły słowa prezesa Sony, Kenichiro Yoshidy. CEO japońskiego giganta odniósł się do krytyki ze strony środowiska graczy na tegorocznych targach technologicznych IFA w Berlinie:

Jeżeli chodzi o rozgrywki międzyplatformowe, to jesteśmy przekonani, że PlayStation jest najlepszym miejscem do gry. Naszym zdaniem najlepszym doświadczeniem dla graczy jest Fortnite w połączeniu z PlayStation 4. Umożliwiliśmy już przecież cross-play z PC i niektórymi innymi platformami, dlatego że kierujemy się tym co najlepsze dla naszych użytkowników. Takie jest nasze podejście.

„We need to build a wall”. Takie słowa zdają się krążyć po głowie CEO Sony. - Cross-play w Fortnite na PlayStation 4? Sony nadal mówi NIE - wiadomość - 2018-09-03
„We need to build a wall”. Takie słowa zdają się krążyć po głowie CEO Sony.

Nie da się ukryć, że prezes Sony nie bawi się w niepotrzebne konwenanse. Japońska firma wciąż pozostaje w opozycji do Microsoftu czy Nintendo, które połączyły siły, by umożliwić wspólną rozgrywkę na jednym koncie zarówno na Xboksie One, jak i Switchu. Warto podkreślić, że przykład Fortnite’a nie jest odosobniony. Posiadacze PlayStation nie mogą grać wspólnie z użytkownikami innych konsol chociażby w takich grach jak Rocket League czy Minecraft.

Po tym, jak okazało się, że po czerwcowej premierze gry Fortnite na konsoli Nintendo Switch nie można wykorzystać kont, które wcześniej podpięto pod PlayStation 4, wydaje się, że przychylność i szacunek graczy względem Xboksa i Switcha będą rosły. Analogicznie spadać powinny w odniesieniu do PlayStation 4. Mimo to, szefowie Sony raczej nie zmienią swojego podejścia. Kto wie, może rozgrywki multiplatformowej z prawdziwego zdarzenia doczekamy się dopiero na konsolach nowej generacji?

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite
  2. Oficjalna strona internetowa PlayStation