Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2017, 10:20

autor: AlexB

Crashday: Redline Edition - remaster gry wyścigowej z 2006 roku pojawi się w sierpniu

Studio Moonbyte Games ogłosiło, że przygotowuje odświeżoną wersję gry Crashday – wydanego w 2006 roku duchowego spadkobiercy kultowego Stunts. Remaster pojawi się na rynku w sierpniu bieżącego roku.

CRASHDAY: REDLINE EDITION W SKRÓCIE:
  • producent: Moonbyte Games;
  • gatunek: gra wyścigowa (remaster tytułu z 2006 roku);
  • premiera: sierpień 2017.

Pamiętacie jeszcze Crashday? Ta wydana w 2006 roku gra wyścigowa autorstwa niemieckiego studia Moonbyte Games w zamierzeniu miała być duchowym spadkobiercą hitu z początku lat 90. - Stunts (co sugerowało nawet hasło reklamowe tytułu - „Do you remember Stunts?”). Ostatecznie nie została ona zbyt ciepło przyjęta przez media branżowe. Mimo to, choćby dzięki wsparciu dla modów, zyskała ona grono fanów. Między innymi właśnie dla nich studio Moonbyte Games przygotowało małą niespodziankę. Jakiś czas temu na nieistniejącym już Steam Greenlight pojawił się projekt remastera produkcji z 2006 roku, który nazwano Crashday: Redline Edition. Tytułowi udało się zdobyć miejsce na platformie firmy Valve. Ostatnio twórcy poinformowali, że odświeżona wersja ich dzieła pojawi się na rynku w sierpniu bieżącego roku. Z okazji tego ogłoszenia przygotowali oni pierwszy pełnoprawny zwiastun Crashday: Redline Edition. Można go obejrzeć poniżej.

W Crashday: Redline Edition znajdziemy wszystko to, co w oryginale – wyścigi po szalonych, pełnych ramp i przeszkód trasach oraz możliwość całkowitego zniszczenia swoich oponentów za pomocą broni lub tradycyjnego taranowania (w tym elemencie swoją inspirację twórcy czerpali z innej popularnej serii – Twisted Metal). Gracze będą mogli spróbować swoich sił w siedmiu rodzajach zmagań – od zawodów na klasycznych torach po rozwałkę w stylu Destruction Derby – oraz kilku minigrach. Zostaną one udostępnione zarówno do ogrania solo, jak i w trybie multiplayer. Twórcy obiecują wsparcie dla Steam Workshop, zatem prócz udostępnionych przez deweloperów tras i pojazdów gracze będą mogli wykazać się inwencją twórczą i zaprojektować własne, a później oddać je innym do pobrania. Wszystko to ma być okraszone odświeżoną grafiką oraz efektownym modelem zniszczeń.

W Crashday: Redline Edition nie zabraknie szalonych wyścigów. - Crashday: Redline Edition - remaster gry wyścigowej z 2006 roku pojawi się w sierpniu - wiadomość - 2017-07-11
W Crashday: Redline Edition nie zabraknie szalonych wyścigów.

Na razie zapowiedziano jedynie pecetową wersję Crashday: Redline Edition. Niestety, obecnie nie znamy jej dokładnej ceny ani wymagań sprzętowych.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.