Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 24 lutego 2016, 11:10

autor: Entelarmer

Counter-Strike: Global Offensive - Valve zwiększa pulę nagród w turniejach Major League

Firma Valve postanowiła zwiększyć pulę nagród w rozgrywkach Counter-Strike: Global Offensive z serii Major League. Od nadchodzącego MLG Columbus 2016 gracze będą rywalizować o łącznie ponad milion dolarów.

W 2015 roku profesjonalne rozgrywki w ostatnim Counter-Strike’u cieszyły się spora popularnością. - Counter-Strike: Global Offensive - Valve zwiększa pulę nagród w turniejach Major League - wiadomość - 2016-02-24
W 2015 roku profesjonalne rozgrywki w ostatnim Counter-Strike’u cieszyły się spora popularnością.

Od czasu zainicjowania serii turniejów rangi Major w grze Counter-Strike: Global Offensive w 2013 roku, zawody te były jednymi z największych rozgrywek w tej arcypopularnej sieciowej strzelance. Niemniej pod względem puli nagród inicjatywa firmy Valve nie różniła się zbytnio od innych tego typu rozgrywek. To jednak już przeszłość, bowiem wydawca serii Counter-Strike poinformował o zwiększeniu sumy przeznaczonej na nagrody dla uczestników do kwoty miliona dolarów, a więc czterokrotnie większej niż dotychczasowe 250 tysięcy dolarów. Według wpisu na oficjalnym blogu CS: GO, jest to podyktowane „niewiarygodnie szybkim rozrastaniem się profesjonalnej sceny”, o czym ma świadczyć bardzo udany miniony rok. Przypomnijmy, że ostatni Counter-Strike uplasował się w ścisłej czołówce najczęściej oglądanych gier w serwisie Twitch, a także nieustannie zajmuje drugą lokatę w zestawieniu platformy Steam obejmującym gry z największą liczbą osób grających w tym samym momencie (nie mówiąc o pierwszym miejscu w rankingu najczęściej kupowanych gier w sklepie Steam w okresie od kwietnia do połowy grudnia 2015 roku).

Pierwszym turniejem z milionem dolarów przeznaczonym na nagrody będzie MLG Columbus 2016, będący zarazem ósmym wydarzeniem z tej serii. Połowa z tej kwoty zostanie przeznaczona dla zwycięzcy, natomiast dalsze miejsca otrzymają 100 tysięcy (finalista), 70 tysięcy (półfinaliści), 35 tysięcy (ćwierćfinaliści) oraz 8750 dolarów (dla zespołów biorących udział w rozgrywkach grupowych). Turniej potrwa od 31 marca do 3 kwietnia, a zmierzą się w nim m.in. polscy gracze z Virtus.pro, szwedzki zespół Fnatic czy francuska drużyna Team EnVyUs. Szczegóły na temat rozgrywek znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

Counter-Strike: Global Offensive to odsłona popularnej serii sieciowych FPS-ów, która rozpoczęła się w 2000 roku od modyfikacji do legendarnej strzelanki Half-Life. Ponownie opowiadamy się po stronie terrorystów lub sił specjalnych, starając się podłożyć lub rozbroić bombę czy też utrzymać albo odbić zakładników. Gra zadebiutowała w 2012 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360.