Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2018, 10:30

autor: AlexB

CS: GO trafił do 40 milionów graczy na PC

Counter-Strike: Global Offensive znalazło już ponad 40 milionów posiadaczy na PC. Wynik ten popularnej sieciowej strzelance od studia Valve udało się osiągnąć niemal sześć lat po premierze.

Firma Valve ma powód do świętowania. Tym razem nie chodzi jednak o kolejne rekordy, jakie pobił Steam na rynku cyfrowej dystrybucji. Następny kamień milowy w sprzedaży osiągnął Counter-Strike: Global Offensive. Ta niezwykle popularna strzelanka FPP rozeszła się na PC w przeszło 40 milionach egzemplarzy (według danych serwisu Steam Spy). Co ciekawe, wynik ten dziełu firmy Valve udało się osiągnąć już 8 lutego, lecz, być może w wyniku zwrotów, liczba posiadaczy spadła kolejnego dnia. Barierę 40 milionów udało się ponownie pokonać wczoraj. W parze z dobrą sprzedażą idzie również całkiem okazała baza stałych graczy. Według strony Steam Charts w Counter-Strike: Global Offensive średnio bawi się jednocześnie 383 017 osób (trzeci wynik na całej platformie Steam). Jest zatem z kim grać.

Do kontruderzenia ruszyło już ponad 40 milionów graczy. - Counter-Strike: Global Offensive trafił do 40 milionów graczy - wiadomość - 2018-02-16
Do kontruderzenia ruszyło już ponad 40 milionów graczy.

W przekroczeniu bariery 40 milionów egzemplarzy mogła pomóc rozpoczęta wczoraj steamowa promocja, zorganizowana z okazji Chińskiego Nowego Roku. Counter-Strike: Global Offensive jest na niej dostępny w cenie obciętej o 50%. Można go dostać za 26,99 złotych. Wyprzedaż potrwa do 19 lutego.

Counter-Strike: Global Offensive cieszy się dużą popularnością od niemal sześciu lat. - Counter-Strike: Global Offensive trafił do 40 milionów graczy - wiadomość - 2018-02-16
Counter-Strike: Global Offensive cieszy się dużą popularnością od niemal sześciu lat.

Choć wynik 40 milionów sprzedanych egzemplarzy może robić wrażenie, nieco blednie on w obliczu sukcesu Playerunknown's Battlegrounds. Co prawda dzieło studia PUBG Corp. rozeszło na PC w ponad 30 milionach egzemplarzy, lecz liczbę tę osiągnęło w niecały rok po debiucie w ramach Steam Early Access. Wiele wskazuje na to, że pobicie bariery 40 milionów jest dla tego tytułu kwestią kilku miesięcy. Counter-Strike: Global Offensive potrzebował na to niemal sześciu lat. Tak szybkie wyrównanie wyników jest o tyle zaskakujące, że jakby nie patrzeć strzelanka firmy Valve jest jedną z flagowych gier e-sportowych, której turnieje przyciągają za każdym razem mnóstwo widzów i wzbudzają ogromne emocje.

Milionowa sprzedaż wiąże się również z mnóstwem interesujących sytuacji dotyczących bezpośrednio Counter-Strike: Global Offensive. Niedawno na przykład jedna z rzadszych skórek do broni została sprzedana za pośrednictwem strony OPSkins za 60 tysięcy dolarów. Więcej o tej historii możecie przeczytać tutaj.