Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2014, 17:44

autor: Adrian Werner

Cosmosis, Renegade X, Fail Deadly oraz inne Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (14/03/2014)

W najnowszym odcinku Darmówek polecamy m.in. interaktywną adaptację zamieszania związanego z Flabby Bird, nietypową grę logiczną utrzymaną w klimatach science-fiction, duchowego spadkobiercę klasycznej strzelankę oraz ciekawego RTS-a, w którym naszym zadaniem jest niedopuszczenie do zwycięstwa żadnej ze stron.

Witajcie w czterdziestym dziewiątym odcinku naszego cyklu omawiającego najciekawsze darmowe gry pecetowe. Ponownie proponujemy zestaw kilku świeżych produkcji oraz jednego klasyka, a tekstowi tradycyjnie towarzyszy materiał video przygotowany przez Heda. Tym razem omawiamy zainspirowaną mobilnym przebojem Flappy Bird zręcznościówkę Hey You! A Flappy Bird Lament, utrzymaną w klimacie science-fiction grę logiczną Cosmosis, przygodówkowy horror The Sandman oraz multiplayerową strzelankę Renegade X. Ze starszych produkcji polecamy nietypową strategię Fail Deadly, a w kategorii produkcji darmowych z mikropłatnościami gości udane sieciowe RPG zatytułowane The Mighty Quest For Epic Loot. Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie w tym zestawie coś dla siebie.

Gry w pełni darmowe

Hey You! A Flappy Bird Lament

Cosmosis, Renegade X, Fail Deadly oraz inne Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (14/03/2014) - ilustracja #2

W ostatnich tygodniach wielu twórców gier darmowych wypuściło produkcje zainspirowane mobilnym przebojem Flappy Bird, ale żadna z nich nie była tak nietypowa i udana jak Hey You! A Flappy Bird Lament. Jej bohaterem jest Dong Nguyen, czyli deweloper, który opracował Flappy Bird, a następnie przytłoczony olbrzymią popularnością tego tytułu usunął go z App Store. Naszym zadaniem jest bezpieczne przeprowadzenie go przez pełne przeszkód pokoje, a pomiędzy poziomami możemy poczytać najbardziej szalone i pełne jadu wiadomości, jakie otrzymał Nguyen za pośrednictwem Twittera. Wszystko to ukazano w prostej, ale atrakcyjnej trójwymiarowej grafice i opatrzono świetną ścieżką dźwiękową.

 1. Hey You! A Flappy Bird Lament – zagraj

Cosmosis

Cosmosis, Renegade X, Fail Deadly oraz inne Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (14/03/2014) - ilustracja #3

Natomiast Cosmosis to nietypowa gra logiczna, w której wcielamy się w sztuczną inteligencję zarządzającą systemami statku kosmicznego z załogą przebywającą w stanie snu kriogenicznego. Naszym zadaniem jest utrzymanie jej przy życiu przez sto dni. Każda akcja kosztuje energię, której mamy niewiele, więc trzeba podejmować ciężkie decyzje o tym, jakie części naprawić, kogo uleczyć oraz jak rozdysponować powietrze i żywność. Rozgrywka jest trudna, a za każdy błąd słono się płaci.

 1. Cosmosis – pobierz grę

The Sandman

Cosmosis, Renegade X, Fail Deadly oraz inne Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (14/03/2014) - ilustracja #4

The Sandman to kolejny wyśmienity japoński horror, który na angielski przetłumaczył fan o ksywce vgperson. Gra opowiada historię Sophie Grundler – młodej dziewczyny dręczonej w szkole przez rówieśników i pozbawionej wsparcia ciągle zapracowanego ojca. Bohaterka budzi się pewnej nocy i odkrywa, że wszystkie zegary uległy zatrzymaniu. Po opuszczeniu mieszkania szybko przekonuje się, że cały świat uległ dziwnemu przeobrażeniu. The Sandman to przygodówka, więc zabawa polega głównie na eksplorowaniu lokacji i rozwiązywaniu zagadek. Gra posiada świetny scenariusz i, pomimo prostej grafiki, także ciężki klimat.

 1. The Sandman – pobierz grę

Renegade X

Cosmosis, Renegade X, Fail Deadly oraz inne Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (14/03/2014) - ilustracja #5

Ruszyła otwarta beta gry Renegade-X, czyli w pełni darmowego duchowego spadkobiercy trybu multiplayer w grze Command & Conquer: Renegade z 2002 roku. Projekt korzysta z silnika Unreal Engine 3 i na tym etapie oferuje ponad 30 broni, 15 pojazdów oraz możliwość korzystania z ataków nuklearnych. Wszystkim tym możemy bawić się walcząc z perspektyw FPP lub TPP, a rozgrywkę wzbogacają elementy RPG. Produkcja świetnie odtwarza klimat i urok pierwowzoru. Jeśli lubicie sieciowe strzelanki, to konieczne sprawdzicie ten projekt.

 1. Renegade X – pobierz grę

Darmowy klasyk: Fail Deadly

Cosmosis, Renegade X, Fail Deadly oraz inne Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (14/03/2014) - ilustracja #6

Fail-Deadly to nietypowy RTS, którego akcja koncentruje się na konflikcie dwóch armii. Naszym zadaniem jest takie pokierowanie wojną, aby strony znalazły się w sytuacji patowej. Ostatecznym celem jest doprowadzenie ich do takiej desperacji, żeby zmuszone zostały sięgnąć po broń atomową i w rezultacie doprowadziły do końca cywilizacji ludzkiej. Pomysł jest trochę makabryczny, ale gra się w to wyśmienicie.

 1. Fail Deadly – pobierz grę

Free-2-Play

The Mighty Quest For Epic Loot

Cosmosis, Renegade X, Fail Deadly oraz inne Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (14/03/2014) - ilustracja #7

Doczekaliśmy się wreszcie premiery The Mighty Quest For Epic Loot, czyli nietypowej hybrydy strategii i zręcznościowego RPG autorstwa studia Ubisoft Montreal. Rozgrywka przypomina typowe hack-n-slashe, tyle że każda mapa jest zamkiem zaprojektowanym przez innego gracza, a aby uchronić zdobyte podczas przygód skarby również sami musimy wybudować własną twierdzę. Ten wyśmienity pomysł nadaje zabawie dodatkowej głębi i znacząco zwiększa przyjemność z pokonywania kolejnych map. Standardowe elementy gatunku również zostały wykonane bardzo dobrze - walka jest dynamiczna, system rozwoju postaci ciekawy, a grafika robi spore wrażenie komediowym i mocno kreskówkowym stylem.

 1. The Mighty Quest For Epic Loot – strona oficjalna gry

Pięć poprzednich odsłon cyklu:

 1. 2 marca 2014 (zwycięzca ankiety: Sky Rogue)
 2. 23 lutego 2014 (zwycięzca ankiety: Dogs of War Online)
 3. 12 lutego 2014 (zwycięzca ankiety: The Cursed Forest)
 4. 6 lutego 2014 (zwycięzca ankiety: Serena)
 5. 3 lutego 2014 (zwycięzca ankiety: Hearthstone: Heroes of Warcraft)
TWOIM ZDANIEM

Która Darmówka z 14 marca podobała Ci się najbardziej?

Renegade X
50%
The Mighty Quest For Epic Loot
24%
The Sandman
10%
Cosmosis
8%
Fail Deadly
6%
Hey You! A Flappy Bird Lament
2%
Zobacz inne ankiety