Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2020, 16:25

autor: Entelarmer

Control - premiera next-genowego ulepszenia dla PS5 i XSX opóźniona

Studio Remedy Entertainment poinformowało o przesunięciu premiery Control na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Tytuł trafi na next-geny dopiero w przyszłym roku.

Dziewiąta generacja konsol jest tuż za rogiem. Oczywiście przyniesie ona nowe gry, ale także next-genowe aktualizacje dla już wydanych tytułów pokroju Control. Niestety, ta akurat produkcja poczeka na ulepszenia nieco dłużej, niż zapowiadano. Studio Remedy Entertainment poinformowało o przesunięciu debiutu Control: Ultimate Edition na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S na początek 2021 roku. Pierwotnie miało ono ukazać się w okresie świątecznym.

Decyzja o opóźnieniu z pewnością nie cieszy graczy. Inna sprawa, że fani wciąż wydają się zaabsorbowani zamieszaniem wokół edycji Ultimate, jako jedynej pozwalającej na darmowe ulepszenie gry do wersji na konsole dziewiątej generacji. Wielu wciąż wypomina wydawcy wpadkę z początku września, która poddawała w wątpliwość usprawiedliwienia firmy 505 Games odnośnie niemożności bezpłatnego ulepszenia oryginalnych wydań Control.