Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2020, 17:23

autor: qjin

Control doczeka się edycji Ultimate. Koniec aktualizacji dla normalnej wersji

Studio Remedy Entertainment i firma 505 Games zapowiedziały Control: Ultimate Edition, czyli kompletną wersję wydanej w 2019 roku gry akcji TPP w klimacie science fiction. Tytuł zawita w końcu także na Steama po rocznej ekskluzywności w Epic Games Store.

Control doczeka się edycji Ultimate. Koniec aktualizacji dla normalnej wersji - ilustracja #1
Control: Ultimate Edition zadebiutuje wkrótce na PC oraz konsolach obecnej i nowej generacji.

Od premiery gry Control upłynął już niemal rok, więc wkrótce minie czasowa wyłączność w Epic Games Store i tytuł trafi 27 sierpnia bieżącego roku na platformę Steam. Wydawca, firma 505 Games, ujawnił, że produkcja będzie dostępna od razu w edycji Ultimate, czyli wraz ze wszystkimi dodatkowymi trybami (Ekspedycje i fotograficzny) oraz dodatkami DLC, w tym zaprezentowanym niedawno Control: AWE, który także ukaże się 27 sierpnia. Z tej okazji udostępniono nowy zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej.

W połowie czerwca informowaliśmy Was o tym, że Control trafi na PlayStation 5 i Xboksa Series X jeszcze w tym roku. Wtedy jednak nie poznaliśmy żadnych szczegółów. Teraz okazało się, że gra będzie dostępna na obu konsolach nowej generacji wyłącznie w edycji Ultimate. Gracze, którzy zdecydują się na zakup wersji na PS4 i Xboksa One, otrzymają darmową aktualizację na PS5 i Xboksa Series X. Jest tylko jeden szkopuł – bezpłatny upgrade nie dotyczy posiadaczy normalnej wersji Control, którzy będą musieli kupić grę ponownie, tyle że w wydaniu Ultimate.

Control doczeka się edycji Ultimate. Koniec aktualizacji dla normalnej wersji - ilustracja #2
Dodatek AWE do gry Control zapowiada się nader intrygująco, szczególnie dla fanów Alana Wake’a.

Control: Ultimate Edition w sierpniu zadebiutuje tylko na Steamie. Cyfrowa wersja gry trafi na Epic Games Store oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One 10 września, a na PlayStation 5 i Xboksa Series X – pod koniec tego roku. Gracze zainteresowani pudełkową edycją będą musieli poczekać do końca 2020 roku (w przypadku PS4 i Xboksa One) lub początku 2021 roku (w przypadku PS5 i Xboksa Series X). Powodem opóźnienia fizycznych wydań są problemy produkcyjne będące konsekwencją pandemii koronawirusa.