Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2013, 21:46

autor: Draug

Company of Heroes 2 – wypuszczono pierwsze DLC do trybu Teatr Wojny

Oprócz darmowej łatki, Company of Heroes 2 doczekało się dziś także DLC o nazwie Case Blue. Rozbudowuje ono tryb Teatr Wojny i pozwala rozegrać kilka scenariuszy po stronie niemieckiej. Dodatek jest dostępny na Steamie w cenie 7,99 euro, choć wybrani posiadacze gry mogą otrzymać go za darmo.

Pisaliśmy już dziś o darmowej aktualizacji Company of Heroes 2, wzbagacającej grę o dwie nowe mapy do zabawy wieloosobowej, lecz to nie koniec dzisiejszych nowości w tym temacie. Na Steamie pojawiło się bowiem nieco większe DLC o nazwie Case Blue, które stanowi pierwszy spośród obiecanych niedawno dodatków, mających rozbudować tryb Teatr Wojny.

Zgodnie z obietnicami, dodatek jest darmowy dla graczy, którzy zamówili Company of Heroes 2 przed premierą tudzież posiadają Edycję Kolekcjonerską lub Cyfrową Edycję Kolekcjonerską. Pozostałe osoby mogą wejść w posiadanie Case Blue kupując go na Steamie w cenie 7,99 euro (w przeliczeniu ok. 34 zł).

Rozszerzenie pozwala objąć dowodzenie nad Wehrmachtem i koncentruje się wokół rzeczywistej operacji Fall Blau (ang. Case Blue). Niemieckie przywództwo próbowało wcielić ją w życie na froncie wschodnim po zakończeniu zimy 1941 roku. Plan polegał na wszczęciu potężnej ofensywy, mającej na celu opanowanie przez nazistów zasobnego w ropę rejonu Kaukazu. Przebieg działań był początkowo pomyślny dla Niemców, lecz w listopadzie 1942 roku doszło do bitwy pod Stalingradem (jednej z największych w dziejach II wojny światowej), która przyniosła Wehrmachtowi klęskę.

Na zawartość DLC składają się:

  • Dwie bitwy z komputerowym przeciwnikiem (nad Donem i pod Charkowem);
  • Dwa wyzwania solowe („As Tygrysów” oraz „Zniszcz konwój”);
  • Jeden scenariusz do rozgrywki kooperacyjnej (walki o Woroneż).
Case Blue – gratka dla tych, którym walka ku chwale mateczki Rosji już się znudziła. - Company of Heroes 2 – wypuszczono pierwsze DLC do trybu Teatr Wojny - wiadomość - 2013-09-25
Case Blue – gratka dla tych, którym walka ku chwale mateczki Rosji już się znudziła.

Osoby, które nie miały wcześniej okazji zapoznać się z tym tytułem, zapraszamy do recenzji Czarnego, w której Company of Heroes 2 dostało niezwykle dobrą notę w wysokości 9 punktów (na 10 możliwych do zdobycia). Gracze, którzy szukają sposobu na zaopatrzenie się w tę grę, zapraszamy z kolei do naszej porównywarki cenowej.

Company of Heroes 2 to wydana w czerwcu bieżącego roku kontynuacja udanej strategii czasu rzeczywistego, której akcja toczy się w czasach II wojny światowej. Druga część stanowi ewolucję w rozwoju serii, a bodaj największą innowacją jest tutaj zmiana teatru działań z Europy Zachodniej na front wschodni, gdzie zmagają się Niemcy i Związek Radziecki. Jedną z cech wyróżniających dzieło studia Relic Entertainment jest (obok szczegółowej i efektownej oprawy graficznej) przedstawiona z uwagą i historycznym autentyzmem sprawa polska podczas II wojny światowej.