Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2013, 10:50

Command & Conquer – premiera w lutym 2014 roku

Dobra wiadomość dla fanów serii Command & Conquer. Producent najnowszej odsłony serii, zatytułowanej po prostu Command & Conquer, poinformował o terminie uruchomienia zamkniętej bety, a także o dacie premiery wersji finalnej. Do debiutu tej ostatniej dojdzie w lutym 2014 roku.

Command & Conquer będzie strategią czasu rzeczywistego opartą na modelu biznesowym free-to-play. - Command & Conquer –  zamknięta beta wystartuje w listopadzie - wiadomość - 2013-10-28
Command & Conquer będzie strategią czasu rzeczywistego opartą na modelu biznesowym free-to-play.
Command & Conquer w datach:

  • Uaktualnienie wersji alfa: w tym tygodniu.
  • Uruchomienie zamkniętej bety: w tygodniu rozpoczynającym się 25 listopada.
  • Premiera gry: w tygodniu rozpoczynającym się 24 lutego 2014 roku.

Studio Victory Games, producent gry Command & Conquer, poinformowało o ważnych terminach związanych ze zbliżającą się produkcją. Wiadomo, że jeszcze w tym tygodniu zaktualizowana zostanie wersja alfa. Jednak tym, co najbardziej interesuje graczy jest data uruchomienia zamkniętej bety – stanie się to w tygodniu rozpoczynającym się 25 listopada. Jak dodatkowo zapowiedział producent, premiera gry odbędzie się po 24 lutego 2014 roku. Warto przypomnieć, że start wersji beta jest już opóźniony – początkowo planowano go kilka miesięcy wcześniej.

Command & Conquer to gra strategiczna czasu rzeczywistego (RTS) oparta na modelu biznesowym free-to-play. Produkcję napędza silnik Frostbite 2 (znany z m.in. z Battlefield 3), co zaowocowało imponującymi screenami i zwiastunami. Fabularnie Command & Conquer ma łączyć różne uniwersa powstałe w ramach serii C&C w ciągu ostatnich osiemnastu lat.

Już teraz można zgłaszać się do udziału w zamkniętej becie. Podanie należy wypełnić na stronie gry.

  1. Tutaj można zgłosić się do udziału w becie

Ten C&C jest żywą produkcją, więc nigdy nie będzie ostatecznej wersji. Ciężko było podjąć decyzję o tym, kiedy nastąpić ma moment, w którym podzielimy się efektami naszej pracy. Pewnie znajdą się tacy, którzy będą uważali, że powinniśmy to zrobić później, ale wierzę, że zyskamy na szerszym wsparciu społeczności w ramach wersji beta – napisała jedna z osób odpowiedzialnych za grę.

Command & Conquer zaprojektowano z wykorzystaniem silnika Frostbite 2 i to faktycznie widać. - Command & Conquer –  zamknięta beta wystartuje w listopadzie - wiadomość - 2013-10-28
Command & Conquer zaprojektowano z wykorzystaniem silnika Frostbite 2 i to faktycznie widać.

Command & Conquer –  zamknięta beta wystartuje w listopadzie - ilustracja #4Command & Conquer to seria klasycznych gier strategicznych czasu rzeczywistego (RTS), podzielona na trzy podserie: Tiberian, Red Alert oraz Generals. Korzenie gier spod tego znaku sięgają 1995 roku, ale ta najbardziej znana wyszła rok później – był to Command & Conquer: Red Alert, której fabuła opowiadała o starciu komunistycznej Rosji z demokratycznym Zachodem. Produkcja ta jest jednym z najbardziej uznanych tytułów z gatunku RTS. W ramach serii Command & Conquer na przestrzeni osiemnastu lat ukazało się kilkanaście różnych gier.

  1. Command & Conquer – strona oficjalna
  2. Command & Conquer jako wielki sieciowy hub – komentarz redakcji