Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2019, 10:10

CoD: Modern Warfare - open beta z trybem Ground War dla 64 graczy

Helikoptery, czołgi oraz ogromna mapa dla 64 graczy – czyli tryb Ground War - pojawi się w otwartej becie Modern Warfare już w najbliższą sobotę. Twórcy będą też testować przydatność minimapy, która zdążyła wzbudzić sporo kontrowersji.

CoD: Modern Warfare - open beta z trybem Ground War dla 64 graczy - ilustracja #1
Druga faza beta-testów Call of Duty: Modern Warfare:
  • od 19 września dla wszystkich posiadaczy PlayStation 4 i osób z preorderami na PC i Xbox One
  • od 21 września dostęp dla wszystkich
  • po raz pierwszy tryb Ground War dla 64 graczy
  • koniec testów 23 września

Kończąca się właśnie pierwsza faza testów beta multiplayera Call of Duty: Modern Warfare wzbudziła sporo pozytywnych opinii, i to również wśród czołowych streamerów zajmujących się do tej pory serią Battlefield. Studio Infinity Ward swoje najcięższe działo ma jednak dopiero wytoczyć. W sobotę, 21 września, w czasie otwartych testów beta na wszystkich platformach, pojawi się tryb Ground War 32v32, czyli odpowiednik Podboju z Battlefielda.

Czołgi, śmigłowce i 64 graczy. Czy Ground War będzie godną konkurencją dla Battlefielda? - CoD: Modern Warfare - open beta z trybem Ground War dla 64 graczy - wiadomość - 2019-09-16
Czołgi, śmigłowce i 64 graczy. Czy Ground War będzie godną konkurencją dla Battlefielda?

W Ground War zagramy na nowej, ogromnej mapie Karst River Quarry, na której zmierzy się 64 graczy w trybie Dominacji. Mając po raz pierwszy do dyspozycji śmigłowce, czołgi oraz inne pojazdy, naszym zadaniem będzie przejmowanie i obrona pięciu punktów na mapie. Obok tak bogatego arsenału, w grze pozostaną również kill-streaki, czyli specjalne nagrody atakami obszarowymi za nieprzerwaną serię zabójstw.

Podczas testów beta sporo kontrowersji wywołała mini-mapa, a raczej jej nieobecność w tej odsłonie, co nie spodobało się wielu najwierniejszym fanom serii. Twórcy zastąpili ją uproszczonym kompasem, natomiast mapę można było uruchomić na chwilę, wyłącznie dzięki jednemu z kill-streaków. Pod koniec bety mini-mapę włączono na stałe, ale bez pokazywania na niej pozycji wroga.

Infinity Ward ciągle ciągle zastanawia się nad właściwą funkcjonalność tej opcji i nie wyklucza jej powrotu na stałe. W takiej formie będzie ją można przetestować właśnie w trybie Ground War. Oprócz mini-mapy, poprawek w pełnej wersji doczeka się również tryb rusznikarza, który w obecnej postaci nie pokazuje, ile modyfikacji jest dostępnych dla danej broni. Te pojawiają się dopiero, gdy jakiś element odblokujemy, i to bez żadnej informacji.

W obecnej formie tryb rusznikarza wydaje się dużo bardziej ubogi, niż jest w rzeczywistości. - CoD: Modern Warfare - open beta z trybem Ground War dla 64 graczy - wiadomość - 2019-09-16
W obecnej formie tryb rusznikarza wydaje się dużo bardziej ubogi, niż jest w rzeczywistości.

Przypomnijmy, że druga faza testów beta rozpocznie się w czwartek, 19 września, dla wszystkich na PlayStation 4 oraz osób z preorderami na komputerach PC oraz Xboksie One. W sobotę, 21 września, będą mogli już grać wszyscy chętni na wszystkich platformach. W drugiej fazie pojawi się funkcja cross-play, czyli wspólne granie bez względu na posiadany sprzęt.