Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 kwietnia 2021, 15:00

autor: Ness

Co obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Prime Video w weekend 2-4 kwietnia 2021

Podpowiadamy, co obejrzeć w weekend 2-4 kwietnia 2021 roku w związku z premierami filmów i seriali na 3 najpopularniejszych platformach streamingowych: Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video.

W erze pozamykanych multipleksów większość czasu przeznaczanego na filmy i seriale spędzamy w sieci, próbując wybrać coś z bogatych ofert dostępnych w Polsce platform streamingowych. Jeżeli nie lubicie siedzieć godzinami nad poszukiwaniem produkcji do obejrzenia, to postaramy się Wam pomóc – wybraliśmy pięć wartych zobaczenia tytułów, które dopiero co pojawiły się bądź pojawią na Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video. Poniższa lista dotyczy weekendu od 2 do 4 kwietnia 2021 roku. Zaczynajmy!

Gra – Netflix

Co to: thriller Davida Finchera o biznesmenie wplątanym w śmiertelną grę

Od kiedy dostępny na platformie: od 1 kwietnia

Rok premiery: 1997

W tym miesiącu David Fincher stanie przed życiową szansą otrzymania Oscara. Jego najnowsze dzieło Mank otrzymało 10 nominacji, m.in. w kategorii najlepszy film oraz najlepszy reżyser. Z tej okazji warto przypomnieć sobie jedną ze starszych pozycji w jego filmografii. Michael Douglas wciela się w Nicholasa Van Ortona, biznesmena, który właśnie kończy 48 lat. W prezencie od swojego młodszego brata Conrada otrzymuje zaproszenie do tajemniczej gry organizowanej przez firmę świadczącą usługi rozrywkowe dla najbogatszych. Poukładane życie mężczyzny zaczyna ulegać zmianie i z biegiem czasu pozornie niewinna zabawa staje się walką o życie.

Praziomek – Amazon Prime Video

Co to: animacja twórców Kubo i dwie struny o przyjaźni człowieka oraz Wielkiej Stopy

Od kiedy dostępny na platformie: od 30 marca

Rok premiery: 2019

Sir Lionel Frost zajmuje się tropieniem legendarnych stworów, jednak nie cieszy się dobrą reputacją. Wszystko zmienia się, kiedy pewnego dnia otrzymuje list od anonimowego nadawcy, który informuje go o istnieniu Wielkiej Stopy. Kiedy Frost dociera na miejsce wskazane w wiadomości okazuje się, że jej autorem był sam Sasquatch we własnej potwornej osobie. Kreatura okazuje się być pociesznym stworzeniem i prosi poszukiwacza przygód, by pomógł mu odnaleźć zaginioną rodzinę. Za produkcję animacji odpowiada Laika – studio stojące za takimi tytułami jak Koralina i tajemnicze drzwi oraz Kubo i dwie struny.

Obecnie Amazon Prime nie ma oficjalnego wsparcia w Polsce (ale to się zmieni, ponieważ Amazon otworzył polską wersję serwisu), ale to nie powinno przeszkodzić Wam w oglądaniu – wystarczy skorzystać z konta założonego na Amazon UK. Jeżeli chcecie się zarejestrować, skorzystajcie z tego linka.

Olej Lorenza – Netflix

Co to: dramat o małżeństwie walczącym wszelkimi sposobami o życie swojego syna chorującego na rzadką, nieuleczalną chorobę

Od kiedy dostępny na platformie: od 1 kwietnia

Rok premiery: 1992

Augusto i Michaela Odone mają kilkuletniego syna Lorenza. Kiedy rodzina przeprowadza się do Stanów Zjednoczonych chłopiec zaczyna przejawiać niepokojące objawy neurologiczne. Diagnoza okazuje się bezlitosna. Lorenzo cierpi na bardzo rzadką chorobę – Adrenoleukodystrofię. Lekarze są bezradni i twierdzą, że dziecku pozostały dwa lata życia w męczarniach. Zrozpaczeni rodzice nie bacząc na opinie sceptyków poświęcają wszystko co mają na wynalezienie leku, który pozwoli uratować ich syna i poprawić jakość jego życia. Film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach i został wyreżyserowany przez George’a Millera (seria Mad Max, Happy Feet). W rolach głównych wystąpili Nick Nolte oraz Susan Sarandon.

Wonder Woman 1984 – HBO Go

Co to: sequel superbohaterskiej produkcji z 2017 roku z Gal Gadot w roli tytułowej

Od kiedy dostępny na platformie: od 1 kwietnia

Rok premiery: 2020

Lata 80. XX wieku. Diana Prince (Gal Gadot) wiedzie spokojne życie w Waszyngtonie. Za dnia pracuje w muzeum, nocą jako Wonder Woman zwalcza przestępczość bez zwracania na siebie uwagi. Jednak amazonka wciąż pozostaje w żałobie po utracie ukochanego, więc stroni od towarzystwa innych ludzi. Jednocześnie w posiadanie biznesmena Maxa Lorda (Pedro Pascal) wchodzi starożytny artefakt pozwalający właścicielowi na spełnienie jednego życzenia. Świat stoi na krawędzi zagłady i tylko Wonder Woman może powstrzymać nadchodzący kryzys. Film miał swoją premierę w grudniu zeszłego roku w wybranych kinach oraz na platformie HBO Max, a teraz mogą go obejrzeć polscy widzowie korzystający z HBO Go.

W imię ojca – Netflix

Co to: biograficzny film o walce o wolność z rewelacyjnym Danielem Day-Lewisem

Od kiedy dostępny na platformie: od 1 kwietnia

Rok premiery: 1993

Początek lat 70. Gerry Conlon to młody niepokorny Irlandczyk z Belfastu, który zostaje wysłany przez swojego ojca Giuseppe do Anglii. Tam w wyniku fatalnego zbiegu okoliczności młodzieniec zostaje oskarżony o udział w zamachu bombowym spowodowanym przez organizację IRA. Na skutek tortur zastosowanych podczas przesłuchania Gerry przyznaje się do winy i zostaje skazany w pokazowym procesie na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Za kratki trafia również oskarżony o współudział Giuseppe. Trudy więziennej rzeczywistości pozwalają ojcu i synowi na wzajemne zrozumienie. Młody Irlandczyk postanawia zawalczyć o swoją niewinność oraz oczyścić imię swojego taty.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje.