Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 października 2018, 10:59

autor: Adrian Werner

Wonder Woman 1984 - premiera filmu przeniesiona na 2020 rok

Na film Wonder Woman 1984 poczekamy dłużej, niż początkowo planowano. Premiera została opóźniona o siedem miesięcy i produkcja trafi na ekrany dopiero w 2020 roku.

Na film poczekamy siedem miesięcy dłużej. - Wonder Woman 1984 - premiera filmu przeniesiona na 2020 rok - wiadomość - 2018-10-23
Na film poczekamy siedem miesięcy dłużej.

Mamy złe wieści dla osób czekających na film Wonder Woman 1984, czyli kontynuację zeszłorocznego kinowego przeboju z komiksowego uniwersum DC. Odtwarzająca główną rolę aktorka Gal Gadot poinformowała, że premiera sequela została przeniesiona na 5 czerwca 2020 r.

Początkowo film miał trafić na ekrany 1 listopada przyszłego roku. Opóźnienie jest więc duże, bo aż siedmiomiesięczne. Tłumacząc tę decyzję, szef dystrybucji wytwórni Warner Bros., Jeff Goldstein, stwierdził, że stoi za nią chęć powtórzenia sukcesu pierwszej części, która również zadebiutowała w czerwcu i w sumie zarobiła w kinach ponad 820 mln dolarów.

Akcja filmu osadzona będzie w latach 80. ubiegłego wieku. - Wonder Woman 1984 - premiera filmu przeniesiona na 2020 rok - wiadomość - 2018-10-23
Akcja filmu osadzona będzie w latach 80. ubiegłego wieku.

Taka strategia wydaje się mieć sens, gdyż Wonder Woman 1984 będzie dzięki temu musiało zmierzyć się ze słabszą konkurencją. Na dwa ostatnie miesiące przyszłego roku zaplanowano premiery Kingsman 3, Frozen 2, Jumanji 2, następnego Terminatora, dziewiątego epizodu Gwiezdnych wojen oraz nieujawnionego jeszcze projektu z uniwersum Marvela.

W czerwcu 2020 roku na pewno nie zabraknie rywali, ale będzie ich zdecydowanie mniej. Do tego dodatkowe siedem miesięcy postprodukcji może tylko pomóc filmowi.

Przypomnijmy, że Wonder Woman 1984 wyreżyseruje Patty Jenkins, która pełniła tę samą rolę przy pierwszej części. Akcja filmu, jak nietrudno się domyślić, zostanie osadzona w latach 80. Na razie niewiele wiadomo na temat fabuły, poza tym, że głównym czarnym charakterem będzie Cheetah, w którą wcieli się Kristen Wiig, a scenariusz obracać się będzie wokół zimnowojennego konfliktu ze Związkiem Radzieckim.

Zdjęcia do Wonder Woman 1984 mają zostać ukończone w grudniu tego roku, ale niewykluczone, że potem zorganizowane zostaną dokrętki.

  1. Oficjalna strona filmowej serii Wonder Woman