Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 listopada 2017, 09:57

autor: Czarny Wilk

Wonder Woman 2 zadebiutuje wcześniej, niż oczekiwano

Kontynuacja ciepło przyjętego filmu superbohaterskiego o księżniczce Amazonek na ekranach kin zadebiutować miała w grudniu 2019 roku. Wytwórnia Warner Bros. postanowiła zmienić te plany i przesunęła datę premiery Wonder Woman 2 na wcześniejszy termin.

Już w piątek na ekranach polskich kin zadebiutuje Liga Sprawiedliwości, piąty film wchodzący w skład kinowego uniwersum DC. Na wielkim spotkaniu Batmana, Wonder Woman, Aquamana i innych bohaterów plany Warner Bros. związane z adaptacjami popularnych amerykańskich komiksów się jednak nie kończą. Wśród wielu zapowiedzianych projektów znajduje się kontynuacja ciepło przyjętej Wonder Woman, która na ekranach kin pojawi się nieco wcześniej niż zapowiadano.

Wonder Woman pozostaje najbardziej kasowym filmem superbohaterskim z kobietą w roli głównej - Wonder Woman 2 zadebiutuje wcześniej niż myśleliśmy - wiadomość - 2017-11-14
Wonder Woman pozostaje najbardziej kasowym filmem superbohaterskim z kobietą w roli głównej

Jak donosi serwis Deadline, wytwórnia Warner Bros. przesunęła datę premiery Wonder Woman 2 na 1 listopada 2019 roku. Tym samym wcześniejsza, ogłoszona w trakcie Comic-Conu w San Diego, data 13 grudnia przestaje być aktualna. Film z Gal Gadot w roli tytułowej jest jak na razie jedynym obrazem, którego debiut zaplanowano na ten termin, choć w najbliższych miesiącach może się to zmienić. Jeśli tak się nie stanie, to na pierwszego poważnego konkurenta o względy widzów córka Hipolity natrafi 8 listopada, gdy swoją premierę mieć będzie kolejna odsłona przygód Jamesa Bonda.

Akcja pierwszej Wonder Woman toczyła się w czasach I wojny światowej. Główna bohaterka, wychowana na mitycznej wyspie amazonek Diana, postanowiła opuścić rodzinny dom, by wspomóc Brytyjczyków w walce i odnaleźć boga wojny Aresa. W rolach głównych prócz Gal Gadot w obrazie wystąpili Chris Pine, Robin Wright, Danny Huston, David Thewlis i Elena Anaya. Film okazał się sporym sukcesem, zarabiając na całym świecie 821,8 mln dolarów.