Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 marca 2021, 15:35

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Co obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Prime Video w weekend 26-28 marca 2021

Podpowiadamy, co obejrzeć w weekend 26-28 marca 2021 roku w związku z premierami filmów i seriali na 3 najpopularniejszych platformach streamingowych: Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video.

W erze pozamykanych multipleksów większość czasu przeznaczanego na filmy i seriale spędzamy w sieci, próbując wybrać coś z bogatych ofert dostępnych w Polsce platform streamingowych. Jeżeli nie lubicie siedzieć godzinami nad poszukiwaniem produkcji do obejrzenia, to postaramy się Wam pomóc – wybraliśmy pięć wartych zobaczenia tytułów, które dopiero co pojawiły się bądź pojawią na Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video. Poniższa lista dotyczy weekendu od 26 do 28 marca 2021 roku. Zaczynajmy!

Formuła 1: Jazda o życie – Netflix

Co to: trzeci sezon netfliksowego serialu o Formule 1

Od kiedy dostępny na platformie: od 19 marca

Rok premiery: 2021

Sezon 2020 w Formule 1 obfitował w wiele niecodziennych zdarzeń wywołanych pandemią koronawirusa. Mistrzostwa rozpoczęły się dopiero w czerwcu, a nie, tak jak było do tej pory, w marcu, wiele legendarnych Grand Prix zostało odwołanych, a kierowcy stali się bardziej skorzy do zmiany zespołów. To wszystko zostało zawarte w 10 odcinkach trzeciego sezonu Jazdy o życie. Serial jest hitem Netfliksa wśród widzów, którzy nie znają tak dobrze Formuły 1, ale fani sportów motorowych mają o tym serialu mieszane opinie. Jednak warto dać szansę produkcji Netfliksa i zanurzyć się w świat najszybszych maszyn, ponieważ pod względem promocji tego sportu jest to najlepsza dostępna rzecz na rynku.

Anna – Amazon Prime Video

Co to: najnowszy film Luca Bessona, twórcy Leona Zawodowca oraz Lucy

Od kiedy dostępny na platformie: od 23 marca

Rok premiery: 2019

Po porażce wysokobudżetowego Valeriana i Miasta Tysiąca Planet Luc Besson powrócił do formuły, która sprawiła, że nazwisko francuskiego twórcy stało się znane na całym świecie. Młoda kobieta zostaje wplątana w walkę dwóch międzynarodowych agencji wywiadu, lecz tytułowa Anna nie zamierza być wyłącznie pionkiem w grze o losy świata. Jednak fabuła jest tylko pretekstem do kolejnych scen akcji oraz rozwijania intrygi. Besson korzysta z tych samych środków narracyjnych, które mogliśmy zaobserwować w jego innych filmach, takich jak Nikita czy Lucy, więc jeżeli polubiliście te produkcje, to Anna zdecydowanie Was nie zawiedzie.

Ferajna z Baker Street – Netflix

Co to: nowy serial w uniwersum Sherlocka Holmesa

Od kiedy dostępny na platformie: od 26 marca

Rok premiery: 2021

Sherlock Holmes to jedna z najbardziej znanych postaci w historii literatury detektywistycznej – ten fakt nie ulega wątpliwości. Jednak co by było, gdyby okazało się, że postać stworzona przez Arthura Conana Doyle’a przypisywała sobie pracę innych osób? Ta myśl jest punktem wyjścia dla nowego serialu Netfliksa – Ferajna z Baker Street. Historia toczy się wokół grupy pięciu osób żyjących w wiktoriańskim Londynie, które zostają wynajęte przez doktora Watsona do rozwiązywania paranormalnych i niewyjaśnionych spraw. Sherlock w tej wersji nie jest charyzmatycznym śledczym znanym z innych produkcji, a człowiekiem zmagającym się z problemem z narkotykami.

Rozmowa – HBO Go

Co to: film Francisa Forda Coppoli o rozwijającej się paranoi u specjalisty od podsłuchów

Od kiedy dostępny na platformie: od 22 marca

Rok premiery: 1974

Ojciec Chrzestny II nie był jedynym filmem Francisa Forda Coppoli, jaki pojawił się w 1974 roku na ekranach kin. Wraz z gwiazdorską superprodukcją amerykański reżyser równocześnie nakręcił bardziej kameralne dzieło pod tytułem Rozmowa. Historia opowiada o Harrym Caulu, który zawodowo zajmuje się podsłuchiwaniem. Mężczyzna jest profesjonalistą w swoim fachu i nigdy nie angażuje się w treść zasłyszanych rozmów. Jednak zmienia się to, kiedy Harry poznaje parę młodych ludzi, którym grozi niebezpieczeństwo. Film został doceniony przez widzów oraz krytyków i w tym samym roku otrzymał Złotą Palmę na festiwalu w Cannes. W rolę głównego bohatera wciela się Gene Hackman, a na drugim planie można wypatrzeć młodego Harrisona Forda, zanim stał się gwiazdą kina.

Krwawy diament – Netflix

Co to: thriller z Leonardo DiCaprio dziejący się podczas wojny domowej w Sierra Leone

Od kiedy dostępny na platformie: od 25 marca

Rok premiery: 2006

Lata 90., Sierra Leone. Właśnie trwa wojna domowa pomiędzy rządzącymi a rebeliantami. Rybak Solomon Vandy (Djimon Hounsou) zostaje oddzielony od swojej rodziny i zmuszony do niewolniczej pracy przy wydobywaniu diamentów. Pewnego dnia zostaje osadzony w więzieniu, w którym poznaje Danny’ego Archera (Leonardo DiCaprio) - przemytnika skazanego za nielegalny handel. Okazuje się, że Vandy odnalazł i ukrył bardzo rzadki klejnot nazywany „krwawym diamentem”. Archer, w zamian za namiary na lokalizację, postanawia pomóc rybakowi w odnalezieniu rodziny. Obraz został wyreżyserowany przez Edwarda Zwicka, twórcę takich filmów jak Chwała lub Ostatni samuraj. DiCaprio za swoją rolę został nominowany do Oscara, jednak musiał wówczas uznać wyższość Foresta Whitakera nagrodzonego za film Ostatni król Szkocji.