Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 grudnia 2019, 08:55

Zwiastun Wonder Woman 1984. Shazam 2 już oficjalnie

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun Wonder Woman 1984. Oficjalnie zapowiedziano również Shazam 2 oraz ogłoszono datę premiery filmu Aquaman 2.

Na film poczekamy do czerwca przyszłego roku. - Zwiastun Wonder Woman 1984. Shazam 2 już oficjalnie - wiadomość - 2019-12-10
Na film poczekamy do czerwca przyszłego roku.

Doczekaliśmy się pierwszego zwiastuna filmu Wonder Woman 1984, czyli kontynuacji kinowego przeboju z komiksowego uniwersum DC. Trailer zaprezentowano podczas panelu zorganizowanego w trakcie brazylijskiego konwentu CCXP.

Równocześnie udostępniono cztery nowe plakaty, pokazujące najważniejsze postacie z filmu. Zgodnie z tytułem, akcja produkcji osadzona będzie w latach 80. ubiegłego wieku. Podczas panelu odpowiadająca za reżyserię Patty Jenkins zdradziła, że aby oddać klimat filmów akcji z tamtej dekady, w Wonder Woman 1984 postawiono w dużym stopniu na praktyczne efekty specjalne, zamiast polegać tylko na komputerowych.

Warto wspomnieć, że pokazany na CCXP zwiastun był o minutę dłuższy niż ten opublikowany w sieci. Na razie nie wiemy, czy dłuższa wersja zostanie udostępniona szerokiej publiczności.

Przypomnijmy, że Wonder Woman 1984 trafi na ekrany polskich kin 5 czerwca 2020 r. Początkowo premiera filmu planowana była na 1 listopada tego roku, ale została przełożona, głównie po to, aby uniknąć konkurencji z innymi superprodukcjami.

Wonder Woman 1984 była główną, ale nie jedyną atrakcją panelu. W jego trakcie zapowiedziano, że powstanie film Shazam 2. W kwietniu pojawiły się doniesienia, że scenarzysta pierwszej części został zatrudniony do napisania fabuły kontynuacji, a teraz sequel został oficjalnie potwierdzony przez wytwórnię.

W trakcie CCXP ujawniono również datę premiery filmu Aquaman 2. Kontynuacja trafi na ekrany kin 16 grudnia 2022 roku. Na fotel reżysera powróci odpowiedzialny za pierwszą część James Wan.

  1. Oficjalna strona filmowej serii Wonder Woman