filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 kwietnia 2019, 12:20

autor: Adrian Werner

Powstanie kontynuacja filmu Shazam!

Film Shazam! doczeka się kontynuacji. Powrócić mają scenarzysta, reżyser i producent odpowiedzialni za pierwszą część serii.

Shazam! doczeka się kontynuacji. - Powstanie kontynuacja filmu Shazam!  - wiadomość - 2019-04-09
Shazam! doczeka się kontynuacji.

Kilka dni temu odbyła się premiera filmu Shazam!, czyli kolejnej produkcji z komiksowego uniwersum wydawnictwa DC. Produkcja zebrała doskonałe recenzje i zaliczyła udany start w kinach. Nikogo nie powinna zatem zaskoczyć informacja, że w planach jest już kontynuacja.

Serwis TheWrap dowiedział się od dobrze poinformowanego źródła, że scenarzysta Shazam!, Henry Gayden, został zatrudniony do napisania drugiej części. Powrócić mają również reżyser David F. Sandberg oraz producent Peter Safran.

Tempo rozpoczęcia prac nad kontynuacją nie jest specjalnym zaskoczeniem. W Shazam! najważniejsze postacie są bowiem dziećmi. Grający je aktorzy są nastolatkami, dlatego producenci nie mogą sobie pozwolić na opieszałość.

Przypomnijmy, że Shazam! wygenerował 53,4 miliona dolarów podczas weekendu otwarcia w Stanach Zjednoczonych. Po dodaniu wyników z pozostałych krajów przychód filmu przekroczył już 158 milionów dolarów. Jak na ten gatunek, nie jest to kwota powalająca na kolana, ale w rzeczywistości tytuł już okazał się sukcesem. Jego budżet produkcyjny wynosił bowiem „jedynie” 80-100 mln dolarów, podczas gdy większość kinowych przebojów z superbohaterami jest co najmniej dwukrotnie droższa.

Shazam! spotkał się również z bardzo ciepłym przyjęciem krytyków. Według serwisu Rotten Tomatoes 91% recenzji jest pozytywnych, a 90% widzów twierdzi, że film im się spodobał.

Kinowe uniwersum DC otrzymało zatem kolejną udaną pozycję. W tym roku ukaże się również kontynuacja Wonder Woman, więc dobra passa marki będzie najpewniej kontynuowana. Warto wspomnieć, że w październiku na ekrany kin trafi film Joker, ale ta produkcja jest samodzielnym projektem, osadzonym w innym uniwersum.

  1. Oficjalna strona filmu

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej