Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 marca 2019, 11:13

Shazam! to według pierwszych recenzji kolejny hit DC

Pojawiły się pierwsze recenzje filmu Shazam!. Według nich najnowsza część kinowego uniwersum DC to prawdziwy przebój.

Polska premiera filmu odbędzie się 5 kwietnia. - Shazam! to według pierwszych recenzji kolejny hit DC  - wiadomość - 2019-03-24
Polska premiera filmu odbędzie się 5 kwietnia.

Na początku kwietnia do kin trafi film Shazam!, czyli kolejna produkcja z komiksowego uniwersum wydawnictwa DC. Producenci czuli się tak pewnie, że wcześnie zdjęli embargo dotyczące publikacji recenzji. Ich przeczucia się potwierdziły, gdyż tytuł spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem.

Według serwisu Rotten Tomatoes na temat filmu wypowiedziało się do tej pory 46 krytyków i 93% recenzji jest pozytywnych. Obecnie wynik Shazam! jest więc równie dobry co w przypadku Wonder Woman, czyli do tej pory najlepiej ocenianej produkcji wchodzącej w skład tego kinowego uniwersum.

Film jest również najcieplej przyjętym tytułem w dorobku reżysera Davida F. Sandberga. Produkcja spodobała się krytykom bardziej niż Lights Out (77% w Rotten Tomatoes) oraz Annabelle: Narodziny zła (70%).

Recenzje Shazam! chwalą pełny humoru scenariusz, który potrafi jednak skutecznie uderzyć również w poważniejsze noty. Według krytyków doskonała jest także obsada, w tym zwłaszcza Zachary Levi, wypadający przekonująco zarówno w roli superbohatera, jak i w momentach pokazujących, że w rzeczywistości w obdarzonym nadludzkimi mocami ciele kryje się nastoletni chłopiec.

Budżet Shazam! szacuje się na 80-100 milionów dolarów, czyli połowę tego, co obecnie jest standardem w produkcjach o superbohaterach. Film z tak dobrymi recenzjami nie powinien więc mieć problemów z zarobieniem na siebie.

Ciepłe przyjęcie tytułu kontynuuje dobrą passę DC. Po porażce Ligii Sprawiedliwości perspektywy tego kinowego uniwersum nie prezentowały się pozytywnie. Aquaman okazał się jednak wielkim sukcesem. Shazam! zapowiada się na kolejną udaną premierę, a następna w kolejce jest kontynuacja Wonder Woman.

  1. Oficjalna strona filmu