Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2019, 00:26

autor: aadamus

Civilization 6 zmierza na PS4 i Xboxa One

Civilization VI zmierza na PlayStation 4 i Xboksa One. Wersje na konsole trafią do graczy jeszcze w tym roku. Dodatkowo pojawi się także paczka zawierająca dodatki Rise and Fall i Gathering Storm.

Użytkownicy PlayStation 4 i Xboksa One jeszcze w tym roku doczekają się portów Civilization VI. - Civilization 6 zmierza na PS4 i Xboxa One - wiadomość - 2019-09-25
Użytkownicy PlayStation 4 i Xboksa One jeszcze w tym roku doczekają się portów Civilization VI.

Przy okazji prezentacji State of Play dowiedzieliśmy się, że Civilization VI - ostatnia odsłona kultowej serii strategii – ukaże się na PlayStation 4. W tym samym czasie okazało się, że gra zmierza również na Xboksa One. Obie wersje zadebiutują 22 listopada tego roku. Równolegle do sprzedaży trafi także paczka zawierająca dwa duże dodatki - Rise and Fall i Gathering Storm. Wprowadzają one do zabawy szereg nowości takich jak zmiany klimatyczne, system lojalności miast oraz interwencje kryzysowe. Oprócz tego wersja na konsolę od firmy Sony zostanie rozszerzona o darmową zawartość obejmującą dodatkowe scenariusze oraz trzy cywilizacje – Numbię, Khmer i Indonezję.

Sid Meier's Civilization VI zadebiutowało 21 października 2016 roku na komputerach osobistych. Z czasem tytuł doczekał się także portów na iOS oraz Nintendo Switch. Gra spotkała się z ciepłym odbiorem – średnia ocen wersji na PC w serwisie Metacritic wynosi 88%. Nasz recenzent przyznał jej natomiast 9/10 punktów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach