Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2016, 17:53

autor: Góral

CI Games pracuje nad Ladai, a Bloober Team stworzy kolejny horror

Z listy projektów biorących udział w konkursie GAMEINN dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek o rzeczach tworzonych przez niektóre polskie studia. Firma CI Games pracuje nad czymś, co nazwano Ladai, Bloober Team planuje zrobić "system automatycznego modelowania spersonalizowanych wariantów rozgrywki w grach z gatunku horror", a to nie wszystko.

Z listy projektów zakwalifikowanych do II etapu konkursu GAMEINN dowiedzieliśmy się, że najprawdopodobniej w Cyberpunku 2077 pojawi się ogromne miasto oraz poznaliśmy pewne informacje związane z działaniami firmy Techland. To jednak nie wszystko, co możemy wyczytać w dokumencie.

Bloober Team

O pokaźną kwotę (ponad 10 milionów złotych) stara się studio Bloober Team, które w ostatnim czasie zasłynęło udanym horrorem Layers of Fear. Firma najwidoczniej zamierza rozwijać się w przerażających produkcjach, gdyż stara się opracować:

„Samouczący się system automatycznego modelowania spersonalizowanych wariantów rozgrywki w czasie rzeczywistym w grach z gatunku horror, w oparciu o interpretację reakcji i psychologii gracza.”

Ciężko dokładnie stwierdzić, co to może oznaczać, ale chyba chodzi o system, który sprawi, że gra będzie wyciągać wnioski o tym czego się boimy na podstawie naszego zachowania w grze i wykorzystywać zdobyte informacje do straszenia nas w późniejszym czasie.

Layers of Fear doczeka się kontynuacji z bardziej zaawansowanym systemem straszenia? - CI Games pracuje nad Ladai, a Bloober Team stworzy kolejny horror - wiadomość - 2016-09-28
Layers of Fear doczeka się kontynuacji z bardziej zaawansowanym systemem straszenia?

CI Games

Innym znanym producentem, który zgłosił się do konkursu jest CI Games. Firma pracująca obecnie nad grą Sniper: Ghost Warrior 3 walczy o pieniądze dwoma projektami – tajemniczym Ladai (potrzeba około 2,4 mln zł), o którym obecnie wiadomo jedynie tyle, że jest to tytuł roboczy, najpewniej jakiejś gry. Ponadto deweloper chce opracować nową technologię „opartą o zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji dedykowane do generowania otoczenia gracza, w tym tłumu oraz stada zwierząt”. By tego dokonać firma potrzebuje około 4,9 mln zł.

The Farm 51

Ekipa The Farm 51, którą kojarzycie m.in. z Deadfall Adventures, przygotowuje chyba najmniej zaskakujące projekty, gdyż w dokumencie mowa jest o dwóch z nich. Opis pierwszego, na który potrzeba nieco ponad 3,2 mln zł, brzmi:

„Skonstruowanie nowych i rozbudowa już istniejących narzędzi i technik służących do tworzenia fotorealistycznej grafiki 3D na potrzeby najnowszych aplikacji interaktywnych i wirtualnej rzeczywistości w ramach rozwijanej technologii Reality 51.”

O tej technologii wiemy już od jakiegoś czasu, więc nie jest to nic nowego. Z kolei drugi projekt związany jest z [pisownia oryginalna]:

„Przeprowadzeniem prac badawczych z zakresu hiper-realistycznej balistyki pocisków i pancerzy, foto-realistycznej wizualizacji środowiska oraz współpracy użytkowników online oraz opracowanie prototypu interaktywnego symulatora pola walki o budowie modułowej opartego o symbiozę środowiska AR (rozszerzona rzeczywistość) i VR (wirtualna rzeczywistość).”

Opis ten kojarzy się z zapowiedzianą w styczniu grą World War 3, czyli realistyczną wojenną strzelanką tworzoną we współpracy ze specjalistami z zakresu wojskowości oraz analiz strategicznych. Choć niewykluczone, że chodzi jednak o coś innego.

Pozostałe

Z innych interesujących projektów warto jeszcze wspomnieć o inicjatywie GOG Poland, które chce stworzyć: „system generycznego wsparcia cross-platformowej rozgrywki wieloosobowej w grach komputerowych dla najpopularniejszych konsol i systemów operacyjnych”. Z kolei studio Flying Wild Hog (twórcy nadchodzącego Shadow Warrior 2) potrzebują blisko 3,7 mln zł na opracowanie silnika graficznego RoadHog 2, a więc następcę obecnie używanej technologii.

Łącznie do drugiej fazy konkursu przeszło 68 projektów, więc gorąco zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi, zgłoszonymi przez mniejsze firmy. Szczegóły znajdziecie klikając w widoczny poniżej link.