Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2019, 15:25

autor: Konrad "Serek" Serafiński

CEO Take-Two: rynek PC stanowi nawet 50% przychodów z gier multiplatformowych

Strauss Zelnick, prezes Take-Two Interactive, powiedział w jednym z wywiadów, że jego zdaniem rynek PC może stanowić nawet 50% przychodów z gier wieloplatformowych.

Polecam sprawdzić fotki tego pana z siłki. Wiem, że teraz to zrobicie. - CEO Take-Two: rynek PC stanowi nawet 50% przychodów z gier multiplatformowych - wiadomość - 2019-11-02
Polecam sprawdzić fotki tego pana z siłki. Wiem, że teraz to zrobicie.

Prezes Take-Two Interactive, Strauss Zelnick, podzielił się ciekawymi spostrzeżeniami na temat sprzedaży gier firmy na komputerach osobistych. Szefa jednego z największych wydawnictw w branży gier cytuje serwis GamesIndustry.biz. Słowa Zelnicka wydają się bardzo interesujące, bowiem twierdzi on, że przychód z tytułów pecetowych może stanowić obecnie 40-50% całości wpływów pieniężnych z multiplatformowego rynku:

Świat się zmienił. Kiedy rozważamy wydania konsolowe, format PC może wynieść 40-50% tego przychodu. Dziesięć lat temu liczba ta wynosiła 1-2%. Oczywiście świat się zmienia.

Słowa prezesa Take-Two interactive dosyć jasno tłumaczą politykę firmy. Nikogo nie powinno dziwić, że Red Dead Redemption 2 ostatecznie trafi na PC. Podobną drogę przeszło GTA V. Możemy również założyć w ciemno, że „szóstka” pójdzie w ślady swojego poprzednika.

Strauss Zelnick wypowiedział się również na temat ewentualnego zwiększenia kosztów produkcji tytułów na nowych konsolach. Wbrew pozorom, szef Take-Two nie uważa, aby kolejna generacja znacząco podniosła wydatki:

Nie spodziewamy się zmian kosztów w przypadku nowej generacji. Zawsze, gdy pojawia się nowa technologia pozwalająca na więcej, deweloperzy chcą to zrobić, a to może zwiększyć koszta. Ale nasze obecne prognozy tego nie wykazują.

Zelnick widzi same korzyści wynikające z debiutu kolejnej generacji konsol i twierdzi, że zaoferuje ona twórcom „zupełnie nowe możliwości”. Cóż, my również w to wierzymy i nie możemy się już doczekać.

  1. Oficjalna strona internetowa Take-Two