Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2011, 10:25

autor: Sarge

Cena i data premiery gry Grand Theft Auto III w wersji na smartfony i tablety

Jeszcze w tym miesiącu posiadacze urządzeń działających na systemie operacyjnym iOS lub Android doczekają się swojej wersji gry Grand Theft Auto III. Twórcy ujawnili cenę oraz dokładną datę premiery produkcji, która w tym roku obchodzi dziesiąte urodziny.

Firma Rockstar Games ujawniła cenę i datę premiery gry Grand Theft Auto III, która z okazji dziesiątej rocznicy tego tytułu trafi na przenośne urządzenia działające na systemie operacyjnym iOS lub Android.

Na zapowiedzianą przed dwoma miesiącami konwersję nie będziemy musieli długo czekać. Gra ukaże się 15 grudnia na łamach usług App Store oraz Android Market. Cena zostanie ustalona na poziomie 4,99 dolarów, czyli ok. 17 złotych bez podatku VAT. Przy okazji udostępniono także nowe screeny – oprawa graficzna prezentuje się bardzo dobrze i jest odpowiednio wyostrzona w stosunku do wersji na PlayStation 2 czy pierwszego Xboksa.

Cena i data premiery gry Grand Theft Auto III w wersji na smartfony i tablety - ilustracja #1

Twórcy ujawnili także zaktualizowaną listę urządzeń kompatybilnych z trzecią odsłoną niezwykle popularnej serii:

  1. urządzenia z Apple iOS: iPad 1 i 2, iPhone 4 i 4S, iPod touch 4. generacji;
  2. smartfony z systemem Android: HTC Rezound, LG Optimus 2x, Motorola Atrix 4G, Motorola Droid X2, Motorola Photon 4G, Samsung Galaxy R, T-Mobile G2x;
  3. tablety z systemem Android: Acer Iconia, Asus Eee Pad Transformer, Dell Streak 7, LG Optimus Pad, Motorola Xoom, Samsung Galaxy Tab 8.9 i 10.1, Sony Tablet S, Toshiba Thrive.

Grand Theft Auto III to trzecia część jednego z najbardziej znanych cyklów gier akcji na świecie. Tytuł dziesięć lat temu został wydany wyłącznie na PlayStation 2, by z czasem zadebiutować na PC oraz Xboksie. Produkcja była w pewnym sensie rewolucyjna – zwłaszcza w zakresie swobody zabawy i oferowanego świata, który pierwszy raz w historii serii przedstawiono w pełnym trójwymiarze.

Cena i data premiery gry Grand Theft Auto III w wersji na smartfony i tablety - ilustracja #2
Cena i data premiery gry Grand Theft Auto III w wersji na smartfony i tablety - ilustracja #3