Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2018, 17:39

autor: Góral

CD Projekt wkrótce w gronie największych giełdowych spółek?

W marcu bieżącego roku firma CD Projekt najpewniej dołączy do elitarnego grona WIG20, czyli indeksu 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Na wartość CD Projektu wpływa m.in. wyczekiwana gra Cyberpunk 2077. - CD Projekt wkrótce w gronie największych giełdowych spółek - wiadomość - 2018-01-31
Na wartość CD Projektu wpływa m.in. wyczekiwana gra Cyberpunk 2077.

Od momentu wydania gry Wiedźmin 3: Dziki Gon firma CD Projekt jest na fali, osiągając bardzo dobre rezultaty finansowe, choć od premiery produkcji miną wkrótce trzy lata. Stworzenie tak dobrego projektu i równie udanych dodatków sprawiło, że na kolejny duży tytuł – Cyberpunk 2077 – czeka wiele osób. Gracze liczą na świetny kawał kodu, a inwestorzy na ogromny komercyjny sukces, co, wraz z rozwijającą się karcianką Gwint: Wiedźmińska gra karciana, przekłada się na wycenę rynkową polskiej firmy, która już rok temu była więcej warta niż jeden z najsłynniejszych deweloperów i wydawców – Capcom. Dziś dowiedzieliśmy się, że CD Projekt prawdopodobnie wkrótce wykona kolejny wielki krok na polskiej giełdzie.

Jak czytamy w serwisie bankier.pl w marcu w indeksie WIG20, czyli dwudziestu największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, dojdzie do rocznej rewizji składu i według analityków Michała Sopiela (DM BZ WBK) oraz Macieja Marcinowskiego (Trigon DM) wysoce prawdopodobne jest, że przedsiębiorstwo informatyczne Asseco Poland straci swoją pozycję w czołówce na rzecz CD Projektu. Oznacza to, że firma dołączy do grona takich gigantów jak banki Alior, Pekao oraz BZWBK, grupy Lotos czy Orange. Wydarzenie to będzie ciekawe jeszcze z jednego względu – CD Projekt zostanie pierwszą firmą z branży gier wideo, która trafi do WIG20.

Co ciekawe, przed laty w WIG20 znajdował się Optimus, dzięki któremu CD Projekt wszedł na giełdę w wyniku połączenia obu firm.