Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2018, 20:01

autor: Vergil

CD Projekt w indeksie WIG20 – firma dołącza do giełdowych gigantów

Firma CD Projekt wchodzi do indeksu WIG20, tym samym dołączając do największych giełdowych gigantów w Polsce. Jest to również pierwsza spółka z sektora gier wideo, która trafiła do tego elitarnego grona.

Firma CD Projekt poinformowała na swojej stronie internetowej, że 16 marca 2018 roku wejdzie do WIG20, czyli indeksu dwudziestu największych spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, z udziałem 3,38%. Tym samym wydawca został pierwszą polską firmą z branży gier wideo, która trafiła do tego elitarnego grona, zajmując miejsce obok takich gigantów jak grupa Lotos, Orange czy banki Pekao oraz BZWBK.

Zarząd CD Projektu może otwierać szampana – firma dołączyła do elitarnego grona dwudziestu największych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. - CD Projekt w indeksie WIG20 – firma dołącza do giełdowych gigantów - wiadomość - 2018-03-02
Zarząd CD Projektu może otwierać szampana – firma dołączyła do elitarnego grona dwudziestu największych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Po trzech latach od premiery trzeciej odsłony cyklu Wiedźmin, CD Projekt rośnie więc w siłę i z pewnością zwróci na siebie uwagę kolejnych inwestorów; a to z kolei dobrze wróży kolejnym tytułom sygnowanym logo tej firmy, na czele z Cyberpunkiem 2077, który może zostać zaprezentowany światu w trakcie tegorocznych targów E3.

O tym, że zarząd CD Projektu zdecyduje się na taki krok, donosiliśmy Wam pod koniec stycznia. Jako ciekawostkę należy dodać, że ponad osiem lat temu CD Projekt znalazł się na Giełdzie Papierów Wartościowych dzięki przejęciu firmy Optimus, która wcześniej również była obecna w WIG20. Przez osiem lat obecności na warszawskiej GPW firmie udało się dziesięciokrotnie zwiększyć swoją wartość – dość powiedzieć, że w lutym zeszłego roku spółka była wyceniana na sześć miliardów złotych, co wówczas stawiało ją wyżej od japońskiego Capcomu (którego wartość po premierze Resident Evil VII: Biohazard wynosiła około 5,3 miliarda złotych).