Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2018, 09:05

autor: Entelarmer

Powrót bety Sea of Thieves – twórcy przetestują wydajność serwerów

Studio Rare zapowiedziało trzecią turę beta-testów Sea of Thieves. Do niedzieli uczestnicy wcześniejszej bety - i nie tylko oni - mogą ponownie przemierzać wody pirackiej gry akcji, aczkolwiek muszą liczyć się z problemami z działaniem serwerów.

Od początku roku gracze mogli dwukrotnie zapoznać się z wersją beta Sea of Thieves – pirackiej gry akcji nastawionej na rozgrywki sieciowe od studia Rare, mającego ukazać się 20 marca. Jednak twórcy uznali to za niewystarczające i zapowiedzieli trzecią turę zamkniętych testów, która rozpocznie się dziś o godzinie 11:00 czasu polskiego i zakończy w niedzielę 4 marca o tej samej godzinie. Beta będzie dostępna dla uczestników poprzednich dwóch etapów, tj. nabywców wydania przedpremierowego i subskrybentów usługi Xbox Insider.

Trzeci etap zamkniętych testów skupi się na sprawdzeniu stabilności serwerów gry. - Powrót bety Sea of Thieves – twórcy przetestują wydajność serwerów - wiadomość - 2018-03-02
Trzeci etap zamkniętych testów skupi się na sprawdzeniu stabilności serwerów gry.

Należy podkreślić, że głównym celem tych testów jest sprawdzenie nie tyle samej gry, co wydajności serwerów. Jak czytamy w ogłoszeniu na oficjalnej stronie gry, Rare zamierza celowo zwiększać ich obciążenie na pewien czas, co ma pozwolić odkryć i zidentyfikować problemy w kodzie sieciowym gry. Tym samym uczestnicy testów powinni się liczyć z m.in. niemożnością dołączenia do gry w pewnych godzinach oraz błędami przy korzystaniu ze sklepu w grze. Ponadto nie ma chyba co liczyć na nowe atrakcje – twórcy podkreślili, że trzeci etap testów obciążeniowych zaoferuje „podobną zawartość”, co zamknięta beta. Inna sprawa, że tekst potwierdził też plany kolejnych beta-testów. Póki co nie zdradzono nic oprócz tego, że pozwolą one na pełniejsze doświadczenie Sea of Thieves, i że odbędą się „nieco bliżej wydania gry” (co raczej nie mówi zbyt wiele zważywszy na niecałe trzy tygodnie dzielące nas od premiery).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.