Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2018, 09:05

Powrót bety Sea of Thieves – twórcy przetestują wydajność serwerów

Studio Rare zapowiedziało trzecią turę beta-testów Sea of Thieves. Do niedzieli uczestnicy wcześniejszej bety - i nie tylko oni - mogą ponownie przemierzać wody pirackiej gry akcji, aczkolwiek muszą liczyć się z problemami z działaniem serwerów.

Od początku roku gracze mogli dwukrotnie zapoznać się z wersją beta Sea of Thieves – pirackiej gry akcji nastawionej na rozgrywki sieciowe od studia Rare, mającego ukazać się 20 marca. Jednak twórcy uznali to za niewystarczające i zapowiedzieli trzecią turę zamkniętych testów, która rozpocznie się dziś o godzinie 11:00 czasu polskiego i zakończy w niedzielę 4 marca o tej samej godzinie. Beta będzie dostępna dla uczestników poprzednich dwóch etapów, tj. nabywców wydania przedpremierowego i subskrybentów usługi Xbox Insider.

Trzeci etap zamkniętych testów skupi się na sprawdzeniu stabilności serwerów gry. - Powrót bety Sea of Thieves – twórcy przetestują wydajność serwerów - wiadomość - 2018-03-02
Trzeci etap zamkniętych testów skupi się na sprawdzeniu stabilności serwerów gry.

Należy podkreślić, że głównym celem tych testów jest sprawdzenie nie tyle samej gry, co wydajności serwerów. Jak czytamy w ogłoszeniu na oficjalnej stronie gry, Rare zamierza celowo zwiększać ich obciążenie na pewien czas, co ma pozwolić odkryć i zidentyfikować problemy w kodzie sieciowym gry. Tym samym uczestnicy testów powinni się liczyć z m.in. niemożnością dołączenia do gry w pewnych godzinach oraz błędami przy korzystaniu ze sklepu w grze. Ponadto nie ma chyba co liczyć na nowe atrakcje – twórcy podkreślili, że trzeci etap testów obciążeniowych zaoferuje „podobną zawartość”, co zamknięta beta. Inna sprawa, że tekst potwierdził też plany kolejnych beta-testów. Póki co nie zdradzono nic oprócz tego, że pozwolą one na pełniejsze doświadczenie Sea of Thieves, i że odbędą się „nieco bliżej wydania gry” (co raczej nie mówi zbyt wiele zważywszy na niecałe trzy tygodnie dzielące nas od premiery).