Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2009, 10:25

autor: Jiker

CCP o nowym rekordzie EVE Online i konsolowym DUST 514

W ramach kosmicznego MMO EVE Online ustanowiony został nowy rekord w liczbie graczy przebywających jednocześnie na jednym olbrzymim serwerze gry. Z danych zamieszczonych na oficjalnej stronie dzieła islandzkiej firmy CCP, że w ubiegłą niedzielę w uniwersum New Eden misje wykonywało 54,181 pilotów.

W ostatnich godzinach w Sieci opublikowano całkiem sporo nowych informacji na temat dzieł firmy Crowd Control Productions. Zacznijmy od tego, że w ramach kosmicznego MMO EVE Online ustanowiony został nowy rekord w liczbie graczy przebywających w tym samym czasie na jednym olbrzymim serwerze gry. Z danych zamieszczonych na oficjalnej stronie dzieła islandzkiej firmy CCP wynika, że w ubiegłą niedzielę w uniwersum New Eden misje wykonywało jednocześnie aż 54,181 pilotów. Poprzedni rekordowy rezultat został poprawiony o 331 osób.

CCP o nowym rekordzie EVE Online i konsolowym DUST 514 - ilustracja #1

Twórcy podjęli również temat strzelaniny DUST 514 – konsolowej produkcji z gatunku MMOFPS, rozgrywającej się w realiach znanych z EVE Online. Dyrektor kreatywny projektu, Atli Mar Sveinsson, poinformował za sprawą wywiadu udzielonego redakcji magazynu EDGE, że produkcja będzie bezpośrednio powiązana z pecetowym MMO na kilku płaszczyznach. Początkowo współpraca pomiędzy fanami EVE Online a DUST 514 będzie przebiegać na linii zleceniodawca-zleceniobiorca. Mianowicie, użytkownicy tej drugiej otrzymają możliwość podejmowania się misji zlecanych przez korporacje działające w ramach EVE. Zadania będą zróżnicowane, aczkolwiek wszystkie będą się sprowadzać do misji czysto strzelankowych, rozgrywających się na powierzchniach planet. Całość będzie nadzorowana poprzez społecznościową platformę New Eden, której start przewidziany jest na początek 2010 roku.

Z czasem powiązania pomiędzy obiema produkcjami zostaną odpowiednio rozbudowane. CCP pragnie tego dokonać udostępniając co roku przynajmniej dwa spore DLC do DUST 514. Mają one pełnić podobną rolę, co w przypadku EVE Online – twórcy sporządzili już nawet wstępną listę dodatków, które chcieliby zaimplementować. Z informacji ujawnionych przez Sveinssona wynika jednak, że ich głównym zadaniem będzie wzniesienie interakcji pomiędzy użytkownikami obu gier na wyższy poziom. Chodzi tu m.in. o powiązanie kwestii gospodarczych. Będzie to trudne z uwagi na fakt, że o ile w przypadku EVE to gracze kształtują ekonomię świata, o tyle w DUST 514 zastosowany zostanie model hybrydowy (póki co nie wiemy jak rozumieć to pojęcie). Producenci DUST-a muszą więc zorganizować finanse tak, aby po połączeniu obu systemów nie zaistniały zbyt duże dysproporcje.

Więcej informacji na temat DUST 514 dostarczy Wam oficjalna strona produkcji. W chwili obecnej nie wiemy niestety kiedy gra trafi do sprzedaży.