Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2006, 10:54

autor: Metatron

Carte Blanche, przygodówka w stylu filmów noir, weszła w fazę "złotą"

Firma G2 Games ogłosiła właśnie, że Carte Blanche, przygodówka wzorowana na najlepszych filmach noir, weszła właśnie w fazę „złotą”.

Firma G2 Games ogłosiła, że Carte Blanche, przygodówka wzorowana na najlepszych filmach noir, weszła właśnie w fazę „złotą”.

Gra opowiada o przygodach prywatnego detektywa – Edgara Delacroix. Akcja ma miejsce w Montrealu połowy lat dwudziestych ubiegłego wieku. W tym czasie było to miasto pełne gangsterów kontrolujących hazard i szmuglujących alkohol. Mafia praktycznie kontrolowała metropolię, a wszelkiego rodzaju kryminaliści mieli spore pole do działania.

Carte Blanche, przygodówka w stylu filmów noir, weszła w fazę 'złotą' - ilustracja #1

Tym, co przede wszystkim wyróżnia grę od innych tego typu produkcji, jest specyficzna oprawa graficzna. Zgodnie z kinową tradycją, wszystko zostało przedstawione w czerni i bieli. Do tego dodajmy kamerę, która zmienia perspektywę w zależności od sytuacji. Potęguje to wrażenie uczestnictwa w czarnym kryminale.

Fabuła została podzielona na epizody. Każdy z nich możemy ukończyć na wiele sposobów, w zależności od tego, jak postępować będzie nasz bohater. Mało tego – wraz z rozwojem fabuły Edgar zdobywać będzie nie tylko nowe przedmioty, lecz także pozna nowe umiejętności, które przydadzą mu się przy rozwiązywaniu kolejnych spraw.

Carte Blanche, przygodówka w stylu filmów noir, weszła w fazę 'złotą' - ilustracja #2

Gra zostanie wydana na komputery PC. Europejska premiera przewidziana jest na dwudziestego czwartego listopada. Więcej informacji o Carte Blanche znajdziecie na łamach naszej encyklopedii.