Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2014, 19:39

autor: Draug

Carmageddon: Reincarnation pojawi się w Steam Early Access 27 marca. Zobacz model zniszczeń na nowym zwiastunie

Studio Stainless Games poinformowało, że gra Carmageddon: Reincarnation zadebiutuje w usłudze wczesnego dostępu na platformie Steam 27 marca bieżącego roku. Przy okazji udostępniono nową demonstrację warstwy technologicznej, pokazującą system zniszczeń pojazdów.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że Carmageddon: Reincarnation – nowe wcielenie krwawej samochodówki sprzed blisko siedemnastu lat – zadebiutuje w ramach programu Steam Early Access w ciągu pierwszych miesięcy bieżącego roku. Wygląda na to, że studio Stainless Games dotrzyma obietnicy, ponieważ dziś ogłoszono, iż premiera pecetowej wersji tytułu we wczesnym dostępie została zaplanowana na 27 marca. Co ciekawe, termin ten nie dotyczy osób, które wsparły omawianą grę podczas zbiórki pieniędzy na Kickstarterze (blisko dwa lata temu) – dla nich pobranie produkcji stanie się możliwe dwa tygodnie wcześniej, czyli 13 marca. Pozostałym entuzjastom oldskulowych wyścigów, którzy chcieliby położyć ręce na nieukończonej wersji gry, przyjdzie uiścić opłatę w wysokości około 30 dolarów (w przeliczeniu około 90 zł).

Nowe wcielenie samochodowego piekła od Stainless Games wkrótce wjedzie na platformę Steam. - Carmageddon: Reincarnation pojawi się w Steam Early Access 27 marca. Zobacz model zniszczeń na nowym zwiastunie - wiadomość - 2014-02-28
Nowe wcielenie samochodowego piekła od Stainless Games wkrótce wjedzie na platformę Steam.

Co więcej, przy okazji ujawnienia terminu premiery wczesnego wydania Carmageddon: Reincarnation twórcy podzielili się kolejną demonstracją technologii wykorzystanej w produkcji, pozwalając nam na przyjrzenie się, jak będzie wyglądał model zniszczeń pojazdów. Rzecz jasna, należy pamiętać, że film powstał przy użyciu wersji pre-alfa i przed debiutem gry w ostatecznej formie jeszcze wiele może się zmienić. Dlatego narzekanie na niską jakość modeli czy brak równie efektownych kraks, co w Next Car Game czy BeamNG.drive, może okazać się przedwczesne.

Warto też wspomnieć, że deweloper przymierza się do wystartowania z własnym kanałem w serwisie Twitch – jego powstanie miałoby się zbiec z debiutem gry w usłudze Steam Early Access. Na udostępnianych materiałach pokazywane byłyby głównie fragmenty rozgrywki.

Niestety, w dalszym ciągu nie wiadomo, kiedy Stainless Games zamierza ukończyć prace nad omawianym tytułem. Ukaże się on nie tylko na komputerach osobistych, ale również na konsolach starej (Xbox 360, PlayStation 3) i nowej generacji (Xbox One, PlayStation 4).