Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 marca 2014, 09:04

autor: Góral

Steam Family Sharing dostępne dla wszystkich

Steam Family Sharing, funkcja umożliwiająca "wypożyczanie" gier na Steamie, jest już dostępna dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników. Należy jednak pamiętać, że firma Valve wprowadziła pewne ograniczenia dotyczące m.in. ilości zaufanych urządzeń i nie tylko.

Steam Family Sharing dostępne dla wszystkich - ilustracja #1

Firma Valve poinformowała, że opcja Steam Family Sharing wyszła z testów beta i została udostępniona wszystkim użytkownikom platformy Steam. Od teraz każdy zainteresowany może użyczać swoją bibliotekę gier innym osobom. Oczywiście obowiązują pewne zasady postępowania. Wśród najważniejszych można wymienić ograniczenie do dziesięciu komputerów, którym udostępnia się zawartość swojego konta; w jednej chwili bawić może się tylko jedna osoba, a lista produkcji nie obejmuje wszystkich tytułów. Steam Family Sharing nie pozwala na dzielenie się grami wymagającymi dodatkowego klucza do aktywacji, konta lub subskrypcji u zewnętrznej firmy (m.in. tytuły wykorzystujące GfWL). Pełen regulamin i odpowiedzi na dręczące Was pytania znajdziecie w tym miejscu.

Steam Family Sharing w skrócie:
  • Funkcja umożliwiająca dzielenie się z innymi użytkownikami Steama swoją biblioteką gier
  • Posiada pewne ograniczenia – udostępniana jest cała biblioteka, a nie wybrane tytuły, w jednej chwili może grać tylko jedna osoba, itd.
  • Usługa dostępna dla wszystkich osób zarejestrowanych na platformie cyfrowej dystrybucji firmy Valve

Mimo pewnych obostrzeń jest to swego rodzaju rewolucja w ramach cyfrowej dystrybucji, która w ostatnim czasie coraz bardziej upodabnia się do kupowania i kolekcjonowania gier w pudełkach. Kilka miesięcy temu firma Electronic Arts uruchomiła program Gwarancja Zadowolenia z Gry, w ramach którego nabyte produkcje można zwrócić, otrzymując zwrot pieniędzy. Teraz Valve umożliwia „pożyczanie” gier. Oczywiście w dalszym ciągu funkcje te są bardzo ograniczone, ale kto wie co przyniesie przyszłość?

Steam to platforma dystrybucji cyfrowej autorstwa firmy Valve, która zadebiutowała na rynku w 2003 roku. Obecnie jest to największy sklep z cyfrowymi wersjami gier, swego rodzaju portal społecznościowy i nie tylko. Usługa cały czas jest prężnie rozwijana, a jedną z nowych funkcji nad którą trwają prace jest Steam Music - opcja umożliwiająca słuchanie lokalnych plików audio w trakcie gry.