Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2022, 21:50

Doskonała passa Capcomu trwa; Japończycy publikują wyniki sprzedaży

Capom podał wyniki finansowe za pierwsze 9 miesięcy roku fiskalnego 2021. Wynika z nich, że firma piąty raz z rzędu zaliczyła rekordowe rezultaty pod względem przychodów oraz sprzedaży gier. Do takiego stanu rzeczy przyczyniły się marki Resident Evil i Monster Hunter.

Capom opublikował raport podsumowujący jego osiągnięcia za pierwszych dziewięć miesięcy roku fiskalnego 2021. Wynika z nich, że firma piąty raz z rzędu zaliczyła rekordowe rezultaty pod względem przychodów oraz sprzedaży gier. Dużą zasługę mają tutaj produkcje z serii Resident Evil i Monster Hunter.

Dane opublikowane w raporcie uwzględniają okres między 1 kwietnia a 31 grudnia 2021 roku. W tym czasie Capcom sprzedał łącznie 25,8 miliona kopii swoich gier. Stanowi to wzrost o 30% w stosunku do poprzedniego roku.

Okres ten był owocny dla marki Resident Evil. Wydane w maju RE Village rozeszło się łącznie w 5,7 miliona egzemplarzy. Resident Evil 7: Biohazard trafił w ręce ponad miliona osób. Jest to szósty rok fiskalny z rzędu, w którym ta produkcja osiąga takie wyniki. Łącznie natomiast seria sprzedała się w 123 milionach sztuk.

Jeszcze lepiej poradziła sobie marka Monster Hunter. Odsłona tej serii o podtytule Rise, która zadebiutowała 26 marca 2021 roku, trafiła łącznie w ręce 8 milionów graczy. Trochę gorzej wypadło Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin. Tytuł ten wyszedł w lipcu i sprzedał się w 1,4 miliona kopii. Ostatecznie cała seria rozeszła się w 78 milionach egzemplarzy.

Doskonała passa Capcomu trwa; Japończycy publikują wyniki sprzedaży - ilustracja #1
Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/capcom-reports-record-profits-yet-again-as-older-games-continue-to-sell/

Oprócz tego dowiedzieliśmy się również, jak wygląda sprzedaż innych popularnych marek firmy:

  1. Mega Man: 37 milionów
  2. Devil May Cry: 25 milionów
  3. Dead Rising: 14 milionów

Capcom radzi więc sobie bardzo dobrze i gracze ciągle chętnie sięgają po jego produkcje.

  1. Capcom – oficjalna strona