Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2022, 21:24

Callisto Protocol nie zostanie opóźnione i zagwarantuje 60 klatek [Aktualizacja]

Twórcy The Callisto Protocol zapewnili, że gra nie zaliczy obsuwy. Co więcej, zaoferuje tryb pozwalający na zabawę w 60 klatkach na sekundę na konsolach (zapewne tylko na PS5 i XSX/S). Przy okazji przypominamy wstępne wymagania sprzętowe tytułu na PC.

Źródło fot. The Callisto Protocol / Steam.
i

Aktualizacja: Jakby na potwierdzenie poniższych zapewnień, studio Striking Distance ogłosiło dziś, że gra The Callisto Protocol osiągnęła złoty status. Oznacza to, że szansa na opóźnienie premiery stała się znikoma.

Przynoszę dobre wieści dla fanów horrorów, którzy wyczekują premiery gry The Callisto Protocol. Jej twórcy, Striking Distance Studios, poinformowali dziś na Twitterze, że tytuł nie tylko nie zaliczy obsuwy i ukaże się zgodnie z planem, czyli 2 grudnia 2022 roku, ale także zaoferuje 60 klatek na sekundę na konsolach – choć z pewnością wyłącznie na PS5 i Xboksie Series X (Series S ewentualnie też, w niższej rozdzielczości).

Callisto Protocol nie zostanie opóźnione i zagwarantuje 60 klatek [Aktualizacja] - ilustracja #1
Źródło: Twitter / The Callisto Protocol.

Deweloper uznał za stosowne potwierdzić datę premiery produkcji po tym, jak zauważono, że w Epic Games Store widnieje inny termin, mianowicie 12 lutego 2023 roku. Na szczęście okazało się, iż był to zwykły błąd.

Kwestia klatek na sekundę nabrała natomiast znaczenia po tym, jak twórcy debiutującego pojutrze Gotham Knights poinformowali, że gra o superbohaterach będzie działać na PS5 i XSX/S jedynie w 30 fps. Co więcej, trzy dni później ukazało się A Plague Tale: Requiem, które również nie oferuje trybu pozwalającego na zabawę w 60 klatkach na sekundę na konsolach dziewiątej generacji.

Naszą recenzję A Plague Tale: Requiem – autorstwa Krzysztofa „Drauga” Mysiaka – znajdziecie poniżej:

Striking Distance Studios najwyraźniej uznało więc, że warto pochwalić się taką informacją. Jednocześnie deweloper uspokoił graczy, niejako mówiąc: gra ukaże się zgodnie z planem i udało się nam dobrze ją zoptymalizować. To ostatnie sugerują również dość rozsądne wymagania sprzętowe na PC, które ogłoszono jakiś czas temu (poniżej). Pamiętajcie tylko, że nie jest to finalna specyfikacja i co nieco może się zmienić do premiery.

Jak już wspomniałem, The Callisto Protocol ukaże się 2 grudnia. Tytuł trafi na PC, PS4, PS5, XOne i XSX/S.

The Callisto Protocol – minimalne wymagania sprzętowe na PC

  • Procesor: Intel Core i5-7500 / AMD Ryzen 3 1200
  • Karta graficzna: GeForce GTX 970 z 4 GB pamięci VRAM
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • System operacyjny: Windows 10 lub 11 w wersji 64-bit
  • DirectX: wersja 11

The Callisto Protocol – zalecane wymagania sprzętowe na PC

  • Procesor: AMD Athlon 5350
  • Karta graficzna: GeForce GTX 1060 z 6 GB pamięci VRAM
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • System operacyjny: Windows 10 lub 11 w wersji 64-bit
  • DirectX: wersja 12

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej