Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2013, 09:05

autor: luckie

Call of Juarez: Gunslinger doczekał się premiery

Call of Juarez: Gunslinger debiutuje dziś na całym świecie w wersji na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Z tej okazji studio Techland organizuje we Wrocławiu otwartą imprezę dla fanów.

Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od wschodu... - Call of Juarez: Gunslinger doczekał się premiery - wiadomość - 2013-05-22
Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od wschodu...

Pośród zgiełku wokół nowego Xboxa łatwo było przeoczyć miarowy krok Silasa Greavesa. Tymczasem on nadszedł. Call of Juarez: Gunslinger w edycji na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 trafił dziś do sprzedaży na całym świecie. W naszym kraju pecetowe wydanie dostępne jest w polskiej kinowej wersji językowej. Sugerowana cena tytułu to 14,99 dolarów, czyli około 49 zł (PC, PS3) lub 1200 MSP (X360) – tradycyjnie najlepsze oferty dla wersji na komputery osobiste znajdziecie w naszej Encyklopedii. Nastała pora, by chwycić za rewolwer i krwią zmazać hańbę, jaką na serię sprowadził Call of Juarez: The Cartel.

Call of Juarez: Gunslinger rzuca współczesną tematykę za siebie i z hukiem wraca na stary, dobry Dziki Zachód, gdy prawo wyznaczał najszybszy rewolwerowiec, a zawód łowcy nagród prosperował jak nigdy wcześniej. Jeśli śledziliście doniesienia na temat gry, to zapewne wiecie, że głównym bohaterem polskiego FPS-a jest podstarzały kowboj – Silas Greaves. Swego czasu uganiał się on za najniebezpieczniejszymi przestępcami Ameryki (takimi jak Billy Kid, Pat Garrett, czy Jesse James), a obecnie całe dnie spędza w lokalnym saloonie i snuje (nierzadko podkoloryzowane) opowieści o dawnych przygodach. To właśnie te historie składać się mają na pojawiające się w grze misje.

Gunslinger odznacza się nietypowym dla serii stylem graficznym, opartym na metodzie cel-shadingu (jest ona charakterystyczna m.in. dla obu części Borderlands). W grze studia Techland znalazło się również miesce na zdobywanie punktów doświadczenia, rozwój postaci oraz sztandarowe pojedynki i tryb koncentracji. Więcej znajdziecie w naszej zapowiedzi tytułu:

Impreza z deweloperami

Poszukiwani chętni do przybycia na herbatkę z producentami Call of Juarez: Gunslinger - Call of Juarez: Gunslinger doczekał się premiery - wiadomość - 2013-05-22
Poszukiwani chętni do przybycia na herbatkę z producentami Call of Juarez: Gunslinger

Z okazji debiutu Call of Juarez: Gunslinger studio Techland zaprasza miłośników westernów i gier wideo na otwartą imprezę premierową. Odbędzie się ona jutro, 23 maja o godzinie 20:00, we wrocławskim klubie Padbar (ul. Kazimierza Wielkiego 1). Na miejscu będzie można zagrać w nowo wydaną grę oraz wziąć udział w konkursach. Organizatorzy zachęcają do przybycia w przebraniu nawiązującym do klimatów Dzikiego Zachodu – najciekawsze kostiumy zostaną nagrodzone upominkami.