Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2013, 09:01

autor: qjin

Quantum Break na pierwszych obrazkach z gry. W planach także serial telewizyjny

W sieci udostępniono pierwsze obrazki z zapowiedzianej wczoraj nowej produkcji studia Remedy, twórców Maksa Payne’a i Alana Wake’a. Ponadto pojawi się serial telewizyjny o tym samym tytule, którego wydarzenia mają się zazębiać z grą.

Wycinek z pierwszego zwiastunu gry - Quantum Break na pierwszych obrazkach z gry. W planach także serial telewizyjny - wiadomość - 2013-05-22
Wycinek z pierwszego zwiastunu gry

Na wczorajszej konferencji Microsoftu, na której doczekaliśmy się pokazu konsoli nazwanej Xbox One, zaprezentowano nową grę studia Remedy, znanego przede wszystkim z Alana Wake’a i pierwszych dwóch odsłon Maksa Payne’a. Okazało się, że zespół z Finlandii nie pracuje nad oczekiwaną kontynuacją przygód Alana, jak można było się tego spodziewać, tylko nad zupełnie nową marką – Quantum Break. Na razie niewiele wiadomo o samej grze, udostępniono za to materiał wideo oraz pierwsze obrazki, które jedynie sygnalizują to, jak może wyglądać rozgrywka czy historia.

Quantum Break to tytuł przeznaczony wyłącznie na Xboksa One - Quantum Break na pierwszych obrazkach z gry. W planach także serial telewizyjny - wiadomość - 2013-05-22
Quantum Break to tytuł przeznaczony wyłącznie na Xboksa One
Gra i serial będą na siebie oddziaływać - Quantum Break na pierwszych obrazkach z gry. W planach także serial telewizyjny - wiadomość - 2013-05-22
Gra i serial będą na siebie oddziaływać

Na załączonych w newsie zrzutach widać zniszczony budynek, w którym uzbrojony człowiek pozbawia życia strażnika. Można więc raczej spodziewać się sekwencji strzelankowych, które dominowały w poprzednich produkcjach Finów. Na zwiastunie przedstawiono tajemniczą dziewczynkę obdarzoną nadprzyrodzonymi mocami, a zatem być może fabuła będzie kręcić się wokół tej postaci.

Czy gra, wzorem Maksa Payne'a i Alana Wake'a, skupi się przede wszystkim na akcji? - Quantum Break na pierwszych obrazkach z gry. W planach także serial telewizyjny - wiadomość - 2013-05-22
Czy gra, wzorem Maksa Payne'a i Alana Wake'a, skupi się przede wszystkim na akcji?

Ponadto zdradzono, że Quantum Break doczeka się także serialu telewizyjnego, którego wydarzenia mają się uzupełniać z tymi przedstawionymi w grze Remedy, a nawet wpływać na siebie nawzajem. To nie pierwszy zabieg tego typu – niedawno podobne rozwiązanie zastosowano w przypadku Defiance, gry MMO oraz serialu emitowanego przez stację SyFy.

Więcej informacji o Quantum Break powinno wypłynąć na targach E3, które odbędą się 11-13 czerwca. Zapowiedziana na przyszły rok gra Remedy jest tytułem na wyłączność konsoli nowej generacji Microsoftu – Xbox One, którą przybliżyliśmy w tym newsie.

Quantum Break na pierwszych obrazkach z gry. W planach także serial telewizyjny - ilustracja #6Remedy Entertainment to studio z debiutem w 1996 roku wyścigowym tytułem Death Rally, a zasłynęło w branży gier wideo przede wszystkim serią Max Payne, której pierwsza część była w swoim czasie wręcz rewolucją (m.in. dzięki zastosowaniu spowolnienia czasu wzorowanego na filmie Matrix). W 2010 roku na Xboksa 360 ukazał się Alan Wake, a dopiero po dwóch latach pojawiła się wersja na PC. Możliwe, że taki sam los podzieli Quantum Break. Wszystkich tych, którzy oczekiwali zapowiedzi Alana Wake’a 2, uspokajamy – na niego również przyjdzie czas, jak poinformował Sam Lake, scenarzysta związany ze studiem Remedy, na swoim Twitterze.