Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2016, 13:54

autor: Draug

Call of Duty: Infinite Warfare i Modern Warfare Remastered coraz bardziej pewne

W sieci pojawiły się nowe pogłoski dotyczące kolejnej odsłony serii Call of Duty (Infinite Warfare?) i towarzyszącej jej ponoć odświeżonej wersji Modern Warfare. Wygląda na to, że otrzymamy jednak tylko remaster „czwórki” (a nie całą trylogię), ponadto poznaliśmy jego domniemaną zawartość.

Wygląda na to, że Call of Duty zamiast zbliżać się, odskakuje coraz bardziej od tak upragnionej przez wielu graczy II wojny światowej… - Call of Duty: Infinite Warfare i Modern Warfare Remastered coraz bardziej pewne - wiadomość - 2016-04-29
Wygląda na to, że Call of Duty zamiast zbliżać się, odskakuje coraz bardziej od tak upragnionej przez wielu graczy II wojny światowej…
Potwierdzone informacje i pogłoski na temat nowego Call of Duty:
  • Tytuł: Call of Duty: Infinite Warfare (?)
  • Deweloper: Infinity Ward
  • Realia: science-fiction – daleka przyszłość, przestrzeń kosmiczna (?)
  • Docelowe platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne (?)
  • Data premiery: 4 listopada 2016 (?)

Od kilku dni Internet huczy od plotek na temat nowej odsłony serii Call of Duty, mającej jakoby nosić podtytuł Infinite Warfare. Tym razem atmosfera jest gęstsza niż zazwyczaj o tej porze roku, bo wygląda na to, że oprócz zupełnie nowej produkcji otrzymamy także jeden lub więcej remasterów starszych gier z podserii Modern Warfare. Ostatnio nieznanym sposobem na Reddita trafił obrazek, który wygląda na autentyczną grafikę reklamową nowego dzieła studia Infinity Ward (widnieje ona poniżej). Wynika z niej, że kolejne Call of Duty faktycznie będzie dostępne w wydaniu Legacy Edition, zawierającym dodatkowo Call of Duty: Modern Warfare Remastered. Wprawdzie z tytułu zniknęła „czwórka”, ale okładka nie pozostawia złudzeń, że chodzi wyłącznie o pierwszą część owego minicyklu, a nie całą trylogię. Poza tym z obrazka dowiadujemy się, że odświeżona wersja klasycznego FPS-a ma zawierać kampanię solową i tryb multiplayer z dziesięcioma wybranymi mapami (w Call of Duty 4 z dodatkiem Variety Map Pack było łącznie 20 aren).

Call of Duty: Infinite Warfare i Modern Warfare Remastered coraz bardziej pewne - ilustracja #2

Rzecz jasna, niniejszą informację należy wciąż traktować z przymrużeniem oka. Spostrzegawczy internauci zauważyli na grafice pewne nieścisłości w oznaczeniu kategorii wiekowej ESRB, ponadto nie pasuje im zestawienie cen w kanadyjskich dolarach (przypuszczalnie) z datą premiery w europejskim formacie (dzień-miesiąc-rok zamiast miesiąc-dzień-rok).

Gdyby jednak przyjąć, że przeciek jest autentyczny, obrazek moglibyśmy potraktować również jako potwierdzenie wcześniejszych pogłosek, które głosiły, iż nowe Call of Duty jeszcze bardziej zbliży się do realiów science-fiction. Wskazuje na to widoczny w tle pojazd, przypominający statek kosmiczny, oraz trzymany przez żołnierza na piewszym planie hełm, wyglądający jak wyposażenie astronautów.

Niemniej, na potwierdzenie – lub zaprzeczenie – tych informacji raczej nie przyjdzie nam czekać długo. Ostatnie odsłony omawianej serii były zazwyczaj ujawniane na początku maja i wszystko wskazuje na to, że tak samo będzie również tym razem (przypuszczalnie zapowiedź nastąpi 3 maja).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach