Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2010, 08:47

Call of Duty: Black Ops zarobiło już miliard dolarów, Activision pozywa Electronic Arts

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że Call of Duty: Black Ops okazało się wielkim sukcesem. Miesiąc temu informowaliśmy, że gra wygenerowała już 650 mln dolarów przychodu. Okazuje się, że to nie koniec triumfalnego pochodu tej produkcji. Activision właśnie pochwaliło się, że stan kasy na dzień dzisiejszy przekroczył już miliard dolarów.

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że Call of Duty: Black Ops okazało się wielkim sukcesem. Miesiąc temu informowaliśmy, że gra wygenerowała już 650 mln dolarów przychodu. Okazuje się, że to nie koniec triumfalnego pochodu tej produkcji. Activision właśnie się bowiem pochwaliło, że stan kasy na dzień dzisiejszy przekroczył już miliard dolarów.

Call of Duty: Black Ops zarobiło już miliard dolarów, Activision pozywa Electronic Arts - ilustracja #1

Call of Duty: Black Ops

Przypomnijmy tu, że w pierwszych pięciu dniach dostępności Black Ops przyniosło przychód na poziomie 650 mln dolarów, o całe 100 mln przebijając poprzedni rekord ustanowiony przez Call of Duty: Modern Warfare 2. Bobby Kotick (prezes Activision) nie krył oczywiście zadowolenia z przekroczenia bariery miliarda dolarów. Podkreślił, że w branży rozrywkowej tylko Avatar osiągnął tak wiele w tak krótkim czasie. Do dnia dzisiejszego gracze spędzili w Black Ops ponad 600 milionów godzin. Według danych zebranych przez Microsoft statystyczny posiadacz tej gry korzystający z Xboksa 360 loguje się w niej kilka razy dziennie i poświęca jej ponad godzinę każdego dnia.

Activision rozpoczęło również kolejny etap ofensywy prawnej przeciwko swoim dawnym pracownikom. Jak pamiętają chyba wszyscy, na początku tego roku szeregi Infinity Ward (czyli zespołu odpowiedzialnego za stworzenie cyklu Call of Duty) opuścili założyciele tego studia, a wkrótce potem podążyła za nim większość liczących się członków tej ekipy. Złożyli oni następnie pozew przeciwko firmie Activision, a ta nie pozostała im dłużna opowiadając kontrpozwem. Teraz wydawca wytoczył swoje prawnicze działa również przeciwko Electronic Arts, czyli firmie która ma wydać nową grę byłych pracowników Infinity Ward.

Call of Duty: Black Ops zarobiło już miliard dolarów, Activision pozywa Electronic Arts - ilustracja #2

Call of Duty: Modern Warfare 2

Według Activision ludzie z Electronic Arts po kryjomu zorganizowali spotkanie z szefami Infinity Ward, na którym mieli przekonywać ich do odejścia z tego zespołu i założenia nowego. Dowodem na złą wiarę szefów Infinity Ward ma być rzekome blokowanie premii finansowych dla reszty pracowników oraz szereg działań na szkodę Activision, w tym torpedowanie produkcji zespołu Treyarch. Uzyskane zapisy wiadomości wymienianych pomiędzy pracownikami studia wskazują, że zwiastun Modern Warfare 2 został specjalnie wypuszczony w dniu premiery nowych materiałów video reklamujących DLC do Call of Duty: World of War w celu odwrócenia uwagi od tego dodatku.

Ponadto, Activision podejrzewa, że byli pracownicy Infinity Ward dostarczyli Electronic Arts szczegółowych informacji o kampanii marketingowej Modern Warfare 2, które następnie zostały wykorzystane przy promowaniu Battlefield: Bad Company 2. Activision domaga się 400 mln dolarów odszkodowania. Na sumę tę składają się m.in. koszty odbudowy Infinity Ward oraz utrata zysków wywołana rozłamem w tym studiu.