Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2010, 08:13

autor: Łosiu

Dawn of War II: Retribution – ujawniono bohaterów kampanii Kosmicznych Marines

Mimo że do premiery kolejnego dodatku do Warhammer 40,000 II: Dawn of War II pozostały jeszcze ponad trzy miesiące, Relic Entertainment zdecydowanie nie próżnuje i umila czas oczekiwania poprzez ujawnienie kolejnych szczegółów kampanii fabularnej oraz nowej jednostki do trybu multiplayer.

Mimo że do premiery kolejnego dodatku do Warhammer 40,000 II: Dawn of War II pozostały jeszcze ponad trzy miesiące, Relic Entertainment zdecydowanie nie próżnuje i umila czas oczekiwania poprzez ujawnienie kolejnych szczegółów kampanii fabularnej oraz nowej jednostki do trybu multiplayer. Co ciekawe, chociaż od dłuższego czasu spekulowano, że w nowym dodatku nie pokierujemy losami, znanego z poprzednich części gry, zakonu Krawych Kruków, okazało się to być nieprawdą.

Historia marines opowiedziana w Retribution jest kontynuacją wydarzeń, które poznaliśmy w Chaos Rising i ma miejsce dziesięć lat po tym, jak nasz oddział pokonał siły chaosu. Od tego czasu w szeregach Krawych Kruków nastąpił swoisty rozłam. Ponieważ Wielki Mistrz zakonu podejrzewany jest o skażenie chaosem, część Kruków, pod dowództwem naszego dawnego sojusznika i doradcy kapitana Gabriela Angelosa, zdecydowała się zignorować rozkazy przełożonych i wypowiedziała im niemal wojnę. Mimo wszystko są jeszcze w zakonie bracia, którzy nie wierzą w zdradę własnego przywódcy i poprzysięgli przywrócenie mu dobrego imienia. Mowa tutaj o nowym bohaterze kampanii, Kapitanie Apollo Diomedesie.

Kapitan Apollo Diomedes

Dawn of War II: Retribution – ujawniono bohaterów kampanii Kosmicznych Marines - ilustracja #1

To udekorowany weteran oraz kapitan Gwardii Honorowej w zakonie. Mimo sprzeciwu wielu braci i własnych wątpliwości, jest zbyt dumny, by przyznać, że Azariah Kyras jest heretykiem. Gabriel Angelos wierzy jednak, że Diomedes może zostać jego sojusznikiem i właśnie dlatego, zdecydował się podesłać mu kilku własnych ludzi, w nadziei, że przekonają go do zmiany zdania. Choć niektórych może dziwić jego posłuszeństwo, to zdecydowanie nikt nie kwestionuje jego zdolności bojowych. Podstawowa umiejętność Diomedesa – szarża, umożliwia szybkie dotarcie do celu, a jeśli zostanie dodatkowo rozwinięta, wszyscy przeciwnicy napotkani na drodze zostaną dodatkowo odepchnięci na bok. Ostatnia Linia Obrony (z ang. The Last Stand), to z kolei umiejętność, która uruchamia się automatycznie, kiedy Diomedes jest bliski śmierci, czyniąc go niewrażliwym na ataki przez krótki okres.

Sierżant Cyrus

Dawn of War II: Retribution – ujawniono bohaterów kampanii Kosmicznych Marines - ilustracja #2

To znajoma twarz, pojawiająca się także w dwóch poprzednich kampaniach Dawn of War II. Nieposłuszeństwo, którym wykazał się jego oddział, podczas wydarzeń w Chaos Rising spowodowało, że okrzyknięto go renegatem. Jednak pomimo tego piętna, Diomedes zgodził się, aby Cyrus skrycie towarzyszył mu w jego misji. Jego główne zadanie, to przekonanie kapitana o zdradzie Wielkiego Mistrza, ale na razie, stara się on wspierać oddział w boju. Cyrus to doskonale wyszkolony snajper, który potrafi wyeliminować niemal każdy nieopancerzony cel z dużej odległości. Oprócz tego potrafi się też maskować i wykryć słabe punkty wrogich jednostek, tak by otrzymywały więcej obrażeń. Jeśli tylko odpowiednio wykorzystamy jego mocne strony, odwróci on przebieg niemal każdego starcia.

Techmarine Martellus

Dawn of War II: Retribution – ujawniono bohaterów kampanii Kosmicznych Marines - ilustracja #3

To kolejny stary znajomy, który, pomimo piętna renegata, w tajemnicy przyłączył się do oddziału Diomedesa. Martellus nie tylko był obecny podczas inwazji Tyranidów w Dawn of War II, ale też odgrywał ważną rolę w wydarzeniach Chaos Rising. W tej kampanii ma być, przede wszystkim, głosem rozsądku, a jego umiejętności mają głównie charakter wspierający. W czasie wykonywania misji, Martellus może skonstruować teleporter, dzięki któremu oddziały będą mogły się wyleczyć i wezwać posiłki do zasilenia ich szeregów. W razie potrzebny, może też przywołać Czcigodnego Dreadnoughta, potężną jednostkę, która sam potrafi naprawić, jeśli odniesie zbyt duże obrażenia.

Starożytny

Dawn of War II: Retribution – ujawniono bohaterów kampanii Kosmicznych Marines - ilustracja #4

Właściwie nic nie wiadomo o tym tajemniczym weteranie, nawet jak się nazywa, jako że złożył śluby milczenia, by odkupić dawne grzechy. Jednak jedno jest pewne, tylko najbardziej zasłużeni i doświadczeni marines mogą liczyć na otrzymanie rangi Starożytnego, a jego zróżnicowany wachlarz umiejętności jest potwierdzeniem stuleci spędzonych na polu bitwy. Co ciekawe umiejętności Starożytnego różnią się w zależności od tego jaką broń obecnie używa. Dla przykładu, jeśli wyposażymy go w wyrzutnie rakiet, będzie mógł wystrzelić specjalny pocisk skuteczny przeciwko jednostkom piechoty, a w przypadku broni plazmowej strzelić podgrzaną kulą plazmy, która wyrzuci przeciwnika w powietrze. Niewielu jest w stanie dorównać jego wszechstronności.

Kampania Kosmicznych Marines w Dawn of War II: Retribution zapowiada się nadzwyczaj ciekawie, zwłaszcza że wciąż nie wiadomo, jak potoczyły się losy Gabriela Angelosa i naszego dawnego oddziału oraz jaka będzie przyszłość zakonu. Ponadto Relic Entertainment wciąż trzyma w ścisłej tajemnicy wszystkie informacje dotyczące zupełnie nowej, szóstej już, grywalnej rasy, która pojawić ma się w nowym dodatku. Fani spekulują, że będzie to Gwardia Imperialna, ale dowiemy się najprawdopodobniej w styczniu, kiedy to posiadacze Dawn of War II i Chaos Rising będą mogli za darmo przetestować betę mutiplayera.

Na koniec zapraszam do zobaczenia najnowszego trailera z gry.