Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2010, 09:05

autor: Sarge

LittleBigPlanet 2 w złocie i data europejskiej premiery

Fani gry LittleBigPlanet czekający na jej kontynuację mogą odetchnąć z ulgą. Produkcja studia Media Molecule osiągnęła właśnie złoty status, a więc pojechała już do tłoczni i styczniowa premiera pozostaje niezagrożona.

Fani gry LittleBigPlanet czekający na jej kontynuację mogą odetchnąć z ulgą. Produkcja studia Media Molecule osiągnęła właśnie złoty status, a więc pojechała już do tłoczni i styczniowa premiera pozostaje niezagrożona.

LittleBigPlanet 2 w złocie i data europejskiej premiery - ilustracja #1

W tym przypadku niczego nie można było być pewnym, jako że początkowo światowy debiut LittleBigPlanet 2 był zaplanowany na listopad bieżącego roku. Niedługo przed planowanym terminem gra została przesunięta o dwa miesiące, a twórcy tłumaczyli się koniecznością wprowadzenia ostatecznych poprawek.

Przy okazji na europejskim blogu PlayStation potwierdzono dokładną datę premiery na Starym Kontynencie. Okazało się, że w większości krajów (między innymi w Polsce) do świata LittleBigPlanet gracze powrócą 19 stycznia 2011 roku, a więc już dzień po debiucie w Stanach Zjednoczonych. Kolejne dni zostały zarezerwowane między innymi dla Australii i Wielkiej Brytanii, ale to niewiele już nas interesuje.

Warto dodać, że dzisiaj po południu na łamach polskiego PlayStation Store wyląduje wersja demonstracyjna LittleBigPlanet 2. Będzie to bardzo dobra okazja, aby na niemal miesiąc przed premierą sprawdzić choć skrawek ogromnych możliwości oferowanych przez tę pozycję.

LittleBigPlanet 2 w złocie i data europejskiej premiery - ilustracja #2

Tymczasem od jakiegoś czasu z PlayStation Store można również ściągać produkcję Sackboy’s Prehistoric Moves. Jest to swego rodzaju spin-off tej serii, przeznaczony tylko do kooperacyjnej rozgrywki dla wielu graczy i wykorzystujący kontroler PlayStation Move. Tytuł jest dostępny za darmo dla subskrybentów PlayStation Plus, podczas gdy pozostali użytkownicy muszą zapłacić za niego 22 złote. Oprócz tego minigierka trafi na płytę z pełną wersją LittleBigPlanet 2, więc bardziej cierpliwi mogą poczekać do stycznia na wypróbowanie możliwości PlayStation Move w dziele Media Molecule.

LittleBigPlanet 2 to kontynuacja bardzo dobrej platformówki z ogromnymi możliwościami edycyjnymi. Teraz zostaną one jeszcze bardziej rozbudowane, dzięki czemu będziemy mogli tworzyć nie tylko pojedyncze poziomy, ale niemal całe gry będące przedstawicielami wielu różnych gatunków. Dzięki możliwości kreacji i dzielenia się swoimi tworami z innymi graczami, zabawa tak naprawdę nigdy się nie kończy, bo ciągle możemy odkrywać coś nowego i sprawdzać nowe etapy przygotowywane przez innych użytkowników. Produkt ten ukaże się w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej tylko na PlayStation 3 i zostanie u nas wydana przez firmę Sony Computer Entertainment Polska.