Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2012, 09:54

autor: Adrian Werner

Call of Duty: Black Ops II - obejrzyj pierwszych 15 minut kampanii

Dzisiaj na półkach sklepów wylądowało Call of Duty: Black Ops II. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was materiał video stanowiący zapis pierwszych 15 minut kampanii dla pojedynczego gracza.

Call of Duty: Black Ops II wprowadza spore zmiany w strukturę kampanii. - Call of Duty: Black Ops II - obejrzyj pierwszych 15 minut kampanii  - wiadomość - 2012-11-13
Call of Duty: Black Ops II wprowadza spore zmiany w strukturę kampanii.

Nadszedł wreszcie dzień premiery Call of Duty: Black Ops II, czyli gry, która prawdopodobnie okaże się największym przebojem kasowym tego roku. Dzisiaj miliony graczy ruszą to sklepów po własny egzemplarz i otrzymają odpowiedź na pytanie, czy studiu Treyarch udało się tchnąć świeżość w mocno już wyeksploatowaną serię.

  1. Call of Duty: Black Ops II – oficjalna strona gry

Z okazji debiutu rynkowego Call of Duty: Black Ops II przygotowaliśmy materiał video, który ukazuje pierwszych piętnaście minut z kampanii. Mamy nadzieję, że pomoże on Wam w zdecydowaniu, czy gra warta jest zakupu.

Obejrzyj materiał w wersji HD

Studio Treyarch miało przed sobą niełatwe zadanie. Każda kolejna odsłona serii okazuje się wielkim sukcesem pod względem ilości sprzedanych egzemplarzy, ale cyklowi coraz trudniej przychodzi zyskiwanie sympatii prasy branżowej i bardziej wymagających fanów. Kupując pudełko z logiem Call of Duty zawsze możemy liczyć na sprawnie wykonaną produkcję, ale jednocześnie nie da się ukryć, że od pewnego czasu marka zaczęła zjadać własny ogon. Black Ops II ma to zmienić.

Po raz pierwszy w historii cyklu otrzymaliśmy klimaty futurystyczne. Znaczna część kampanii rozgrywa się w roku 2025, dzięki czemu walki wzbogaca wykorzystanie szeregu futurystycznych gadżetów. Urozmaiceniem są też misje rozgrywane w latach 80s ubiegłego wieku, które zaznajamiają z motywacją i biografią człowieka, który kilka dekad później wywoła kolejną wojnę. Wreszcie zmianie uległa też struktura kampanii i podczas zabawy często otrzymujemy kilka alternatywnych metod realizacji zadania. Ciekawie nowością są również tzw. Misje Strikeforce, które poza typową strzelankową rozrywką oferują również elementy strategiczne. W ich trakcie praktycznie nie uświadczymy tak charakterystycznych dla serii skryptów. Zamiast tego są to małe sandboxowe starcia, których przebieg zależy od naszych decyzji. Co więcej, misje te można przegrać, co wpływa na dalsze losy całej kampanii.

Liczne nowości czekają też w trybie zombie. - Call of Duty: Black Ops II - obejrzyj pierwszych 15 minut kampanii  - wiadomość - 2012-11-13
Liczne nowości czekają też w trybie zombie.

Znacznie rozbudowany został również popularny tryb zombie. Największą nowością jest wprowadzenie kampanii nazwanej Tranzit, w której gracze podróżują po dużym otwartym świecie na piechotę lub wewnątrz starego autobusy. Nie zabrakło również trybu survival, w którym na zamkniętych arenach walczymy z falami coraz potężniejszych żywych trupów.

Call of Duty: Black Ops II ukazało się na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Wersja komputerowa sprzedawana jest w sugerowanej cenie detalicznej 149,90 złotych, podczas gdy za edycje konsolowe trzeba zapłacić 249,99 zł.

  1. Recenzja gry Call of Duty: Black Ops II - zimna wojna przyszłości
  2. Najlepsze kampanie fabularne z serii Call of Duty (publicystyka)
  3. Upadek Call of Duty - historia serii (materiał video)
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.